65 yaş, dedemin görmediği yaştı, babamın 20 yıl aştığı...

31 Ekim 2018 18:46 / 1318 kez okundu!

 

 

68 yaşına girdim. 65 yaşında yazdığım notum aynen geçerli... Eskiden çok uzak görünürdü bu yaşlar şimdi içindeyim. Hala adalet, eşitlik, özgürlük peşindeyim, hala umudumu kesmedim yurdumdan, hala ülkemi, insanımı keşfetmekteyim.

Geçmişte rengarenk bir hayatım oldu, çok sevdim, çok sevildim, gezip dolaştım memleketleri politik mecburiyetlerden... İlk fırsatta ülkeme döndüm.

 

****

65 yaş, dedemin görmediği yaştı, babamın 20 yıl aştığı...

 

 

65yaşına girdim. Eskiden çok uzak görünürdü bu yaşlar şimdi içindeyim. Hala adalet, eşitlik, özgürlük peşindeyim, hala umudumu kesmedim yurdumdan, hala ülkemi, insanımı keşfetmekteyim.

Geçmişte rengarenk bir hayatım oldu, çok sevdim, çok sevildim, gezip dolaştım memleketleri politik mecburiyetlerden... İlk fırsatta ülkeme döndüm.

Şimdi daha sakin yaşıyorum diye düşünüyorum ama son bir ayıma bir bakıyorum ki, bir gün Fazıl Say ileyim Moda’da bir konserde, bir gün İbrahim Yazıcı ile İzmir’de yemekte; bir gün Bebek’te Ali Nesin ileyim, ertesinde Fatoş Güney ile Yılmaz Güney muhabbetinde; bir gün Ahmet Arslan dinletisindeyim, öbür gün Müslüm Baba filminde...

Çevremde aşkım, ikiz kızlarım, biraz uzakta Can’ım, canımdan çok sevdiklerim, kardeşlerim, kardeşten ötelerim... Hayattan başka ne ister ki insan...

Ülkem; 100 yılın yaralarını, bu toprakların 1000 yılının kuyusuna bakraç sallayarak, devri-sabık yaratmadan sarıyor; demokrasisi eksik Cumhuriyet’ten, eksik demokrasili Cumhuriyet’te evriliyor, hedefinde Demokratik Cumhuriyet. Daha özgürlükçü, eşitlikçi, demokrat bir yeni anayasaya dikiyor gözünü ülkem; dünyaya örnek oluyor, kaostan çıkış yolunu işaret ediyor ve “yeni Nuh’un Gemisi benim” diyor insanlığa...

Ülkem sivil bir değişimden geçiyor, beni de bu sivil değişimin içine çekiyor. Hayat, toplumun içindeki düğümlenmiş kimi sorunlara yeni, yaratıcı çözümler aramaya zorluyor bizi. Biz de elimizi taşın altına uzatıveriyoruz gönüllüce, bir grup gönüllü dervişle...

65 yaş, dedemin görmediği yaştı, babamın 20 yıl aştığı... 

Dışı kalaylı içi vayvaylı hallerimizle mutluyum bu yolda. Yolun sonunda başka mutluluklar var mı bilmiyorum, çok da ilgilenmiyorum çünkü yolun kendisine aşığım.

Biliyorum ki yolumuz hayattır, hayatımız da yoldan ibaret. Ki o hayat da sevdiklerinizle, dostlarınızla, birbirinize bir şey öğrettiğiniz, birbirinizden bir şey öğrendiklerinizle güzel.

65 yaşımdayım. Güzel yaşadım. Herkese bundan da güzel yaşamlar dilerim.

Yaşam sevincimizi birbirimize bulaştırmaya devam...

Vesselam.

 

İlhami MISIRLIOĞLU

31.10.2018

 

Son Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2021 11:26

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.