'Kutsal Kase' Yengeç, sevgi ve şefkatinle bizleri ihya et!

01 Temmuz 2019 12:37 / 4805 kez okundu!

 

Yazımın tarihi eski de olsa, yazdıklarım kalıcı; Yengeç bildiğimiz Yengeç winksmileyheart

"Su burçlarının ilki, hayatı ve yazı başlatan, annelik, ev ve ailenin yöneticisi Yengeç kardeş, sen, hayat sloganın olan "hissederim"le koşulsuz sevgiyi sunan "Yüce Anne"mizsin adeta..."

 

****"Lotus'daki mücevher" yani İNCİ!Ünlü astrolog Gahl Sasson'a göre enerjimizi taşıyan hayatımızın tüm yönlerini yöneten YENGEÇ, bizim "Kutsal Kase"miz gibidir.

Su burçlarının ilki, hayatı ve yazı başlatan, annelik, ev ve ailenin yöneticisi Yengeç kardeş, sen, hayat sloganın olan "hissederim"le koşulsuz sevgiyi sunan "Yüce Anne"mizsin adeta.

Şefkatin, aile bireylerine karşı koruyucu ve destekleyici tavrın, duyarlı kişiliğinle doğuştan şifacısın.

İlk su burcu olma özeliğin nedeniyle ya suya ya da doğup büyüdüğün yere yakın bir yerlerde veya bunları bulamıyorsan buralara benzer yerlerde yaşamak seni mutlu edebilir ancak.

Sempatikliğin ve şakacılığın, her dakika attığın kahkahalarla diğer insanlara gerçek bir fark atıyorsun.

Beğenilmek senin için o kadar önemli ki, "alkışlardan kaçmaktansa, onun kor gibi sıcaklığında ısınmayı" tercih ediyorsun.

Sitemli bir sessizliğe bürünmüşsen, kesinlikle birileri tarafından kalbin kırılmış demektir. Gerçi sana bunu yapmak hiç de zor değil; çünkü adeta sırçadan bir kalp taşıyor gibisin. Kırılan kalbinin yanına Akrep'lere özgü bir davranış olan intikam duygusu eklendiği zaman, “yengeç” gibi gizlice bir misilleme yapmaya çalışırsın. Ancak bu intikam duygusu kısa sürede yerini avını öldürmeden bırakmayan “akrep” yerine, yalnızca kabuğuna çekilip, gizlenmeye bırakır. Bundan sonrası da oldukça zor bir süreç zaten. Günlerce sana erişmek için kendimizi paralayıp dururuz. Ama nafile, sen mağaranda gözyaşlarını silmekle meşgulsündür.

Sevgili Yengeç, değer verdiğin ve gerçekten istediğin bir şeyden vazgeçmiyorsun. Bu anlamda seni Çin Astrolojisi'ndeki "Aman Vermeyen Fare"ye benzetmek yanlış olmaz.

Kendini ancak, bir kenarda köşede duran paracıklarının miktarı ne kadar çoksa o kadar çok güvende hissedersin.

İyileştirici yakın dostun “neşe”ye sıkı sıkı sarıl çünkü üzüntü ve korku seni hasta eden baş düşmanların. Hatta neş'e dozu ne kadar fazla olursa, ruh ve vücut sağlığın da o kadar iyi olur.

Ay'ın etkisi ile birlikte duygularını derinden etkileyen üç şeyi birbirinden ayırman oldukça güç; çocuklar-yiyecek-para.

Hiçbir zaman yakanı bırakmayan karamsarlık yüzünden güzelim tatlı hayallerini bozmasan iyi edersin.

Geçmişe karşı doymak bilmeyen merakınla sen de bir çeşit arkeolog sayılabilirsin. Yaşamın sana öğrettiği hiçbir dersi asla unutmuyor, her deneyimi kalbinde adeta bir fotoğraf gibi taşıyorsun.

Ayrıca mistik yolculuklar, rüyalar, öngörüler ve ruhsal dünya ile sürekli bağlantıda gibisin.

Sana naçizane tavsiyelerime gelirsek, sakın darılma ama çevrendekilere despotça hükmetme huyundan biraz vazgeçmelisin artık. Sürekli geçmişteki olayları düşünüp durmayı bırak. En önemlisi de, sana yapılan şakaları yanlış anlayıp, masum bir kelime yüzünden bir arkadaşlığı kolayca yıkıp, çevrendekilere yaklaşılması zor bir insan izlenimi verme.

Son bir şey daha... Bazen eşinin seni gerçekten sevmediği hissine kapılarak kendini gereksiz yere üzüyorsun.

Bu arada çocuklarına ilgi gösterirken eşini ihmal etmesen süper olacaksın.

İyi ki doğmuşsun "Yüce Anne", nice yıllara!

Sevgi ve şefkatinle bizleri de ihya et!

En en son bir şey daha!!!!!! Bu hem kadın hem erkek hem de yükseleni Yengeç olanlar için geçerli ve hatırlatılması çok gerekli, yaşanan pek çok olayla da kanıtlanmış vahim bir konu: “Yüce Anne”sin ama o meşhur ANNECİLİK huyundan vazgeçmelisin. Çoğumuz annemize, babamıza ve kardeşlerimize düşkünüz elbette ama onları hayatımızın merkezi yapmıyoruz. Sizin bu davranışlarınız yüzünden en başta erkek anneleri olmak üzere Yengeç veya Yengeç’lik bulaşmış olanların anneleri kendilerini çocuklarının sahibi sanmaya başlıyorlar. Analarınıza illüzyon, karşı cinse de depresyon yaşatan bu erozyonu gelin bırakın artık.

Sevgilerimle,


Hürkuş


Son yazdıklarım dünya üzerindeki tüm Yengeç’ler için geçerli midir? Bazıları alınmasınlar ama eh işte çoğu için geçerlidir."Ana kuzu"larının çocukluklarında nasıl olduklarını merak ediyorsanız lütfen tıklayın:
Minik kıskaçlara dikkatli yaklaşın!

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.