Chp Seçmenindeki Hayal Kırıklığı

18 Temmuz 2018 15:10 / 847 kez okundu!

 

Chp Seçmenindeki Hayal Kırıklığı

 

“Evet ama biz chp hep muhalefet olsun diye mi yıllardır destekliyoruz. İnsanlar bi şapkasını önüne koyup düşünsün artık bu kaçıncı yenilgi, bu kaçıncı hezimet biz utanıyoruz kaybetmekten artık, parti yönetimi utanmıyor.(Ç.A)”

 

****

 

Chp Seçmenindeki Hayal Kırıklığı

 

CHP’li gazeteci-yazar Gürkan Hacır, bir TV kanalında, CHP seçmeninin çok öfkeli, kırgın olduğunu ve kendilerini terk edilmiş hissettiklerini söyledi.

Bu halin, CHP kurmaylarının ve liderinin twitter hesaplarının altındaki yorumlarda gayet net okunabileceğini belirtti.

Kılıçdaroğlu’na istifa et diyen, İnce’ye 2 saat boyunca neredeydin diye soran, artık seçim yenilgisinden usandıklarını ifade eden yorumlar.

Seçim öncesi, umut dolu twitlerin yerini, isyan dolu twitler almıştı.

Aslında seçim öncesi sadece umut değil daha fazlası vardı CHP seçmeninde. O kadar emindiler ki kazanacaklarından, en ufak bir tereddütleri yoktu.

23 Haziran’da kuaföre gittim. Bir neşe bir coşku anlatamam. Birinin, bir doğum günü partisi var sandım. Çünkü, içeri girdiğimde, kutlama yapmaktan bahsediliyordu. Sohbetin devamında anladım ki; 24 Haziran akşamı, İnce’nin seçilmesini kutlayacaklardı.

Haklı haksız söylemlerini bir tarafa bırakıp, her şeyden bağımsız, yıllardır hiçbir seçimi kazanamamanın yarattığı öfkelerinin, onları nasıl hırslandırdığı barizdi.

İnce’ye övgü dolu sözlerin yanında, “Bitti bu iş, bitti, yarın kurtuluyoruz!” diye el çırpıyorlardı. Elbette, saygı duydum. Son derece doğal ve olması gereken bir talep.

Doğal olmayan bir partinin yıllardır, liderleri, kurmayları, yazılı ve görsel basınıyla, aslında bal gibi bu insanların duygularıyla oynamalarıdır.

Seçim kararı alındığında, CHP’nin ilk söylemi; “oylarımızı bu kez çaldırmayacağız” vb ifadeler olur. Halk TV, Cumhuriyet, Sözcü ve benzer yayın çizgisinde olan gazete ve yazarlarının, bitmek bilmez yalan ve çarpıtılmış haber-yorumları, bu insanları, sürekli kin ve nefretle besledi yıllarca.

Bu yaptıklarının, insanların psikolojisini bozan yayın anlayışıyla kendi ayaklarına sıktıklarını, belki İnce’nin, “Kaçırılmadım, şizofren misiniz!” ifadesinde veya hala “ İnce, tehdit edildi!” diye yazılan, artık tıbbın alanına giren şüphecilik, kaygı bozukluğunun normalin üstünde olmasından anlarlar!

İnce’nin attığı iki twite bakalım:

“Ne yaparlarsa yapsınlar, kaybedecekler. Hileyle hurdayla seçim kazanma dönemi artık bitti. Bu yöndeki haberlerle sakın yılgınlığa, karamsarlığa kapılmayın. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın, umudunuzu asla yitirmeyin. Ben canım pahasına oyunuza sahip çıkacağım, başaracağız.
(08:35 - 24 Haz 2018 / İnce)

Anadolu Ajansı manipülasyon yapıyor, Erdoğan’ın yüksek oy aldığı yerlerin sonuçlarını öncelikli veriyor. Sandık görevlilerimize sesleniyorum moralinizi bozup asla sandıkları terk etmeyin.
(14:19 - 24 Haz 2018 /İnce)”

Seçim bitti. İnce, canlı yayında o akşam şahitleriyle, hangi otelde ne yaptığını defalarca anlattı ama; kimse duymadı. Hatta; “Adam, kazandı!” demesini tehdide bağlayanlara, 10 milyon oy farkın, çalıntı olamayacağını da anlatamadı.

Yıllarca, düşünmeme konforunu enteresan yöntemlerle sağlayıp, damardan verdiğiniz saçmalıklarla, kendi Frankeştayn’larını yarattılar.

Mitinglere katılan kalabalıkların 10 katını söyleyerek, olmasını istediğiniz şeyleri olmuş gibi gösterip, insanları boş hayaller ve algılarla besleye besleye gelinen nokta budur.

CHP kaynıyor ve karşılıklı birbirini suçluyorlar. Sorun şu ki, CHP’nin başına kim gelse, bu kafayla değişim olmaz. Bir CHP seçmeninin Kılıçdaroğlu’na yazdığı twitiyle bitirelim. Kimbilir, belki de utanırlar!

“Evet ama biz chp hep muhalefet olsun diye mi yıllardır destekliyoruz. İnsanlar bi şapkasını önüne koyup düşünsün artık bu kaçıncı yenilgi, bu kaçıncı hezimet biz utanıyoruz kaybetmekten artık, parti yönetimi utanmıyor.(Ç.A)”

 

Güldalı COŞKUN

muzakerat.com

16.07.2018

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.