KEL BAŞA ŞİMŞİR TARAK

27 Mayıs 2017 09:50 / 584 kez okundu!

 

 

"Bütün bunlar yargıyı sulandırmak için yapılıyor. Sonra da bunlar dönüyorlar,bu sefer de  yargı sulandırıldı diye feryat figan ediyorlar. Amaçları gerçekleri karıştırmak. Ya ne olacaktı, sizin gibi kamuoyu oluşturmaya çalışanlara böyle yargı olacaktı elbette. Yargıyı da içten fethetmek için kim bilir ne dümenler dönüyor. Bütün suçlular, gerçeklerin ortaya çıkmaması için elinden geleni yapıyor. Karıştırın suyun içindeki çamuru karıştırın bakalım. O sular elbet bir gün durulacak...."

*****

 

KEL BAŞA ŞİMŞİR TARAK

 

FETÖ Davalarına bir bakın. Ne kadar yargılanan varsa hepsi üç maymunu oynuyor.  Darbe başarılı olsa her birisi günümüzün Faik Türün'ü olmaya aday bu sefiller sürüsü, artık kıytırıklıklarından mıdır yoksa kendilerine iletilmiş bir stratejik talimatla mıdır nedir hakim karşısında cep telefonlarını açıp, kaydettikleri ortak savunmayı mahkeme heyetine dinletmeyi adet haline getirdiler. En üstünden en altına hemen hemen hepsi benzer şeyler söylüyor. Güvenlik güçleri bunları evlerinde sıcak yataklarından ya da sabah namazında camilerden toplamış. Darbeye kim kalkışmış hiç kimse bilmiyor. 

Ergenekon ve Balyoz davalarında da böyle oldu. Adamlar isimli cisimli, kimler tutuklanacak, nerelere konacak diye yazılmış darbe planını gözümüzün içine baka baka 'plansemineri' diye kakaladılar. 'Kumpas' diye diye yırttılar. Sanki herkesin de işine geldi bu, herkes de sineye çekti, sesini kıstı, fit oldu. TSK Bereketli toprak. Darbecisi hiç eksik olmaz. Bu sefer de FETÖ cülük ayağına bir başka kesim tankları uçakları halkın üstüne sürdü ama rezil rüsva oldular, şimdi bu yaptıklarının hesabını veremiyor, kıvırıyorlar. Onlar da tıpkı Ergenekoncular gibi, sanki olanların kendileriyle hiç ilgisi yokmuş gibi, mahkeme salonlarında camdan dışarıyı seyrediyorlar.  'Aaaaa........ kuş uçtu, kuş bak..... Aaaa..... çocuk uçurtma uçuruyor. Tele takıldı tele bak, ben elleşmedim ha; kim bilir kim taktı tele.' E tabi onlar da biliyor yaptıklarının kendi niyetleriyle ilgisi olmadığını. Amerikan güdümlü darbeciliğin savunulacak bir yanı yok. Bunlar memleketi kurtarmaya değil batırmaya, hatta satışa sunmaya soyunmuşlar. Vatan hainliği nasıl savunulur ki vatanı için ölümü göze alanların karşısında.

Mesele bu kriptoların hırtlıklarıyla kalsa iyi, ne bekleyeceksin ki ruhunu şeytana satanlardan der geçeriz ama bunların bir de medyadaki çok bilmişleri var. Onlar da güya darbecilere karşıymış gibi yapıp, ofsaytta bekleyerek gol atma peşinde. Kafaları hep 'nasıl yaparız da bu işi tersine döndürür Erdoğan'a çakarız' hesabı kitabı içinde olanlar. Yok 'kontrollü darbeymiş' de 'mağdur ediliyorlarmış' da estek de köstek de. İşte bunlar FETÖ nün lojistik destek ayağı. Hani kavgayı ayırıyorum diye kavgaya karışıp da taraflardan birine ha bire çakan güya tarafsız, gizli taraftarlar vardır ya onlardan olanlar.

Bu ülkede savcıların soruşturma yapması, göz altına alması, mahkemelerin tutuklaması yasak edilmeli. Birileri ya da bazı kurumlar hakkında soruşturma mı açıldı; 'Vayyyy....' hemen herkes ayağa dikiliyor. Demokrasiydi de, basın özgürlüğüydü de, insan haklarıydı da...  iyi de kimseye dokunulmadan nasıl çözülecek bu işler? Cumhuriyet'e soruşturma açılır mıymış? Sözcüye dokunulur muymuş? Bunlar suçlu olamazmış. Nereden biliyorsun, sabah akşam onlarla birlikte miydin? Savcının  elinde ne delil var haberin var mı? 'Yok ben onları tanıyorum, yapmazlar böyle şey' . Yok ya.....   Halbuki bütün polisiye romanlarında katil hiç ummadığınız biri çıkar. 17-25 Aralıkta yargı darbesi değil de  'temiz eller operasyonu' yapıldığına inanır, bu soruşturmalara inanmaz; niye? Aynı yargı değil mi, Türk yargısı işte. Bekleyin hele bir davalar görülmeye, deliller ortaya dökülmeye başlasın. Suçları yoksa aklansınlar.Bu işin sonunda süt dökmüş kedi gibi kuyruğu bacaklarının arasına sıkıştırmak da var. 

Ama öyle değil; Bunlar biliyor kim suçlu kim suçsuz, yargıya ne gerek var. Kim suçlu? Tabi ki Ak Parti; tabi ki Erdoğan. Onu sandık dışı yollarla devirmeye çalışanlar, onlara çanak tutanlar, lojistik destek sağlayanlar suçlu olacak değil ya. Ama Erdoğan o gece canını zor kurtardı, çoluğu çocuğuyla, torun tombalağı ile niyet namazını kılıp öyle yola çıktı. 'Ya boş ver ya oyun o oyun. Bakma sen tiyatro, kendisi yaptırdı sonradan OHAL ilan edebilmek için. Bak şimdi başkanlığı da bu sayede geçirdi.'

Aynı şeyler FETÖ cüler için de yapılıyor. 'Ben onu tanırım kardeşim o FETÖ cü olamaz mümkün değil; öyle biri değil o'. Hasbinallah; nereden biliyorsun kardeşim? Beraber mi yediniz içtiniz, beraber mi yattınız kalktınız, bırakın da yargı araştırsın. BU FETÖ cüler öyle ortalık yerde göğsünü gere gere 'ben FETÖ cüyüm' diye dolaşan insanlar değil ki. Cizvit tarikatı gibi bir CIA örgütü. Ortalık kripto dolu. Baksanaİzmirli papaz, Amerikalı savcı bile FETÖ den para alıyor. Hatta hatta Amerikan başkan adaylarından biri bile....

Bütün bunlar yargıyı sulandırmak için yapılıyor. Sonra da bunlar dönüyorlar,bu sefer de  yargı sulandırıldı diye feryat figan ediyorlar. Amaçları gerçekleri karıştırmak. Ya ne olacaktı, sizin gibi kamuoyu oluşturmaya çalışanlara böyle yargı olacaktı elbette. Yargıyı da içten fethetmek için kim bilir ne dümenler dönüyor. Bütün suçlular, gerçeklerin ortaya çıkmaması için elinden geleni yapıyor. Karıştırın suyun içindeki çamuru karıştırın bakalım. O sular elbet bir gün durulacak....

Firuz Türker

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.