Yürekleri taş... - Firuz Kutal
Yürekleri taş... - Firuz Kutal
Eklenme Tarihi: 26.10.2011 14:31
Facebook'ta paylaş
0

İnsanlığın bitmiş olduğunu düşündüğümüz bir noktadayız herhalde.
Van'da depremle birlikte ortaya çıkan milliyetçi ve etnik ırkçı söylemlerle karşılayan zihniyet maalesef hiç gocunmuyor ve olduğu gibi kirletme işlevini sürdürüyor.
Bunlara karşı, bir avuç da olsa birileri bir şeyler yapmaya girişmekte öte yandan. Örneğin ATV televizyonunda Müge Anlı, Tatlı Sert adlı programda nefret ve ayrımcılık konuşmaları yaptıktan sonra Rtük'e şikayet kampanyası başladı. Sonuç ne olur, ilgililer ne söyler, ne öğrenilir, hangi yaptırım bu insanları yaptıkları ile yüzleştirir, ne yok ya da ne var sayılır bilinmez ama Van Depremi Türkiye'nin değil yurt dışındakilerin de yüreğini bile yakarken bu olanlardan utanmamak mümkün değil.
Ünlü şarkıcı Shakira bile üzüntüsünü belirtiyor, internetten mesaj yolluyor Türkiye'ye...
Öte yandan İsrail'in yolladığı yardım siyasete takılıyor ve geri çevrilmiş.
Van'a gönderilen battaniyelerin akıbetleri konusunda kuşkular varmış. Kimileri depolardan battaniyelerin çalınıp, sonra para ile satıldığını söylüyor. Çadırlar için de aynı gerçeklik geçerliymis.
Bunlar olurken ırkçıların başka bir uygulamasından söz ediliyor: Türk metropollerinden Van'a giden paketlerin çoğundan taş, tahta, çakıl taşı çıkmış. PTT ile gönderilen 26 paketten de Türk bayrağı çıkmış. Bunlar doğruysa çivisi çıkmış bir noktada duruluyor demektir. Bu paketleri Van'da açanlar ikinci depremle karşılaşıyor. Van'dakilerin feryatları duyuluyordur şimdi sanıyorum...

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.