Forumİçimizdeki Taşra Hakkında Her Şey  Yeni Konu 

Benim taşramda olağanüstü bir lokanta var

05 Ekim 2007

sultan

:DÇok mutluyum çok beğendim. Cuma gerçekten hayırlı bir cuma oldu benim için. Urla'da bugün pazar kuruluyor. Yeni pazar yeri kasabanın içinde değil. Şimdiki yer daha düzenli ama kasabanın içindeki eski pazar yeri sanki orayı daha gerçek daha taşra kılıyordu. Bizim taşrada aradığımız kolaylıkların, pratikliğin huzur dolu kapısını açık bırakıyordu. Ama gel gör ki tazecik terelerin hem maydanoza, hem de rokaya benzeyenleri, yeşilliklerin toprağından bir saat olmamış koparılıp getirildiği pazar bu pazar, nerede olsa oraya gidilmesi gereken. Siyah üzümler Gödence, sarımsı yeşil mandalinler, sanat eseri narlar beni canımdan etti.
Hele Pazarcı Memet'in buzlara koyduğu ip gibi dizdiği kabak çiçekleri, kibarca kurguladığı dereotları, aynı boylarda aynı incelikte demetlerin sıralanması da beni mest etti. Sevinçten bir ara kendimi kaybetmişim, baktım, kadınlara ne varsa tezgahta satıyorum ballandıra ballandıra. Memet ona yeşilin profesörü dememe çok sevindi. öyle acıkmıştım ki, Kasabadaki kuaförum Yusuf'ta tanıştığım Handan Hanımın mutfağına gideyim dedim. "Beğendik abi" lokantanın adı. Eski pazar yerinin içinde. Enginar, kabakçiçeği dolması, lahana sarması ve de kadınbudu köfte.. Aman tanrım,ne büyük bir sevap işledim bir cuma günü, hem de Ramazan ayında. Lezzet de, onlar da, oraya gelenler de hepsi çok güzeldi. Beğendim Abi!
06 Ekim 2007

Seferis

Değerli Sultan sevgili Hemşehrim :-),
Urlamızın beğendik abileri,ismet abileri,merkez lokantamız hepsi biribirinden lezzetli ve keyifli yemeklerle kilo verme hayallerimizi
suya düşürüyor.Kahveyide ferhatın kahvesinde içerek keyfi tamamlasaydınız.Urlamızdan keyif almaya ve satın almaya devam edin
ve lütfen urlada yerleşik dostlarınıza çevrenize urladan keyif almalarını ve ihtiyaç duyduklarını urladan satın almalarını salık verin.Yoksa onlar Urlalı
biz yabancı kalmaya devam ederiz.
Bu arada cennetgibibirurla yahoogrubumuzun başlayıp sürdürdüğü kütüphane projesinden haberiniz varmı?Kütüphanemizdeki kitaplardanda
keyif alacaksınız.Bekleriz efendim.
selam ve saygılar.
seferis
08 Ekim 2007

hurkus

Öyle güzel anlatmışsınız ki, insanın tası tarağı toplayıp Urla'ya taşınası geliyor! :roll:

Hürkuş
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0