ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

ÜLKEMDEN OYUN HAVALARI

27 Eylül 2020

habibtaskin

Hüseyin Habip Taşkın AKP sözcüsü Devlet Bahçeli “MHP” Geleni geçeni hedef tahtasına oturtuyor. Süleyman Soylu'da Devlet Bahçeli'yi aratmıyor. Bu ikili bir zamanlar. AKP'ye çatarken Erdoğan 'ada çatıyorlardı. Bir gürlüyorlardı… Sanki AKP'yi iktidardan indirecekler havasıyla tabanlarına mesaj veriyorlardı. Git gel zaman içinde bu ikili bir varmış bir yokmuş masalı içinde yer almaz iken, gerçek zamanın bir diliminde AKP ile bütünleşivermişlerdi. Nasıl olduysa küslük kalmamıştı? Erdoğan her konuşmasında gürleyip yeri göğü inletince ses teli birazcık anormalleştiğinden ayar kaçıyormuş. AKP'ye gönül vermiş bu ikili hakkını vermek için kendileri gürleyip kükremişler. Dizi filmlerindeki rol alanlara birazcık benziyorlarmış. Sayısız kükremeleri, gürlemeleri olduğu için fazla gerilere konuyu sarmayacağım. Türk Tabipler Birliği'nden başlayayım. Sağlık Bakanı her gün Korona morona horona tablosu açıklıyor. Hepimiz seviniyoruz. Ülke olarak koronayı halt etmişiz diye. TTB ortaya çıkıp, “doğruları açıklamaya davet ediyor.” Abooovvv abooovv… Al sana bir muhalefet eden TTB… Olacak iş mi bu? Erdoğan'da ince bir ayar yapıyor ama ayarın tonu kaçıyor. İkilide kafalarına TTB takmış durumda. Bahçeli bir atak yaparak: “TTB kapatılmasını ve yöneticilerinin yargılanmalarını istiyor.” Vaaayyyy vaaayyy. Analar ne yiğit doğururmuş be? Ekonomi, tarım, işsizlik, eğitim, ırkçılık, sağlık, erkek düzeninde kadına şiddet ve ülke dışı sorunlarda işin içine girince, konu biraz değişsin havasıyla sabah sabah HDP'ye, Kars Belediyesine, eski ve yeni milletvekillerine çıkarma yapmışlar. Hepimizin bildiği son cezaevidir. Muhaliflere sindirme diye düşünebiliriz. Birazda şeriat düzenine geçiş yapabilmeleri için saltanat tarafını da düşünürsek! Düşündükçe birçok konu ortalığa yayılıyor. Ülkede olan adalette elden çıktı. Cıs çıplak kaldı. Ben karar veririm; yasa benim demeye başladılar. Koro muhteşem. Eeee ne yapacaaaz şimdi? 26.09.2020
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0