ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

ONURLU BÝR YAÞAMA SAHÝPLEN ÝBB ZABITALARI

24 Aralýk 2017

habibtaskin

ONURLU BÝR YAÞAMA SAHÝPLEN ÝBB ZABITALARI Ýþsiz kalmaktan korkuyorsunuz, çalýþtýðýnýz yerde þefin, müdürün ya da ustabaþýnýn fýrçasýný, hakaretlerini içinize sindiriyorsunuz. Türkiye genelinde bu tablo iþkollarýnda deðiþmiyor. Kapitalist sistem sömürü ve talan üzerine kurulu olduðu için bu gibi iðrençlikleri görüyor ve yaþýyoruz. Haberlerde izledik, bir zabýta memurunun ÝBB Zabýta Daire Baþkaný Tayfun Karali tarafýndan tokatlanmasýný. Zabýta esas duruþta ve suratýna birkaç þamar iniyor. Meslektaþlarý önünde ve sonrasý dayak yiyen bayýlarak yere yýðýlýyor. ÝBB Zabýta Daire Baþkaný Tayfun Karali'nin Sivas Katliamý Davasý'nda yargýlanan sanýklarýn avukatý olduðunu bu sayede öðrenmiþ olduk. Konumuza dönelim: Olay basýna yansýyor ve dayakçý emekçi düþmaný görevden alýnýyor. ÝBB Baþkaný o zattý görevden aldýðýný söylüyor. Burada þunu söylemem gerekir; dayakçý emekçi düþmaný baþka göreve atanacaktýr. Cezasý verilmeyecektir. Ayrýca ÝBB Baþkaný Mevlüt Uysal, basýna kimin sýzdýrdýðýný öðrenmek için soruþturma baþlatmýþ. Bu Belediye Baþkaný ikiyüzlüdür. Ayný zamanda dayakçý emekçi düþmanýný koruyor. Dayakçý emekçi düþmanýna Zabýta arkadaþlarý ve oradaki görevliler müdahale edemiyorlar. Bu bir utançtýr ve ayýptýr. Esas duruþta duran Zabýta ayný konumdadýr. Burada onurlarýný korumalarý gerekirdi. Ýþsiz kalýn ama onurlu yaþayýn. Ben çok iþsiz kaldým ama yalakalýk etmedim, susmadým. Hakkýmý ve taþeron iþçilerin hakkýný savundum. Ýþimden atýldým, iþportacýlýk yaptým. Sonunda bir iþyerinde bulaþýk yýkadým. Bana 9 Eylül Üniversitesi Araþtýrma Hastanesi iþ veriyor diye boyun eðmedim. Benim gibi nice kadýn ve erkek emekçiler çýktý mücadele alanýndan. Anlattýðým sadece bir döneme damga vuruyor. ÝBB'de çalýþan Zabýta arkadaþlarým, sizler bir iþportacýnýn malýný rahatlýkla alýrsýnýz. Neden iþportacýlýk yaptýðýný sormazsýnýz? Çünkü iþportacý kolay, zavallý bir lokma olarak görürsünüz. Sizin meslektaþýnýza yapýlan aþaðýlýk saldýrýya neden karþý çýkmadýnýz? Siz de yürek, onur yok mu? Birlik olmalýydýnýz. Bizler emekçilerin birlik olursa kazanacak çok þeyleri olduðunu biliyoruz. Geri adýmda atmadýk. Siz de ayný hareketi yapmalýydýnýz. Birleþerek birleþerek, dayanýþma içinde hak verilmez alýnýrý öðrenmiþ olurdunuz. ÝBB'sinde çalýþanlar, siz Zabýtalar ve oradaki diðer görevliler, ailenizin ve çevrenizin yüzüne nasýl bakacaksýnýz? Vicdanýnýz nerede? Vakit geç deðildir, tavrýnýzý dayakçý emekçi düþmanýna karþý gösterebilirsiniz. Korkmayýn… Hüseyin Habip Taþkýn 24.12. 2017 http://www.realitehaber.com/2017/12/22/dayakci-zabita-muduru-sivas-saniklarinin-avukati/ https://www.msn.com/es-xl/noticias/watch/ba%C5%9Fkandan-dayak-yiyen-zab%C4%B1ta-kenan-ilk-kez-konu%C5%9Ftu-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleri-herkes-g%C3%B6rd%C3%BC-%C3%B6tesi-gerisi-yok/vp-BBHaN6d
Uyarý

Yorum yazabilmek için üye olmalý ve oturum açmalýsýnýz.

Eðer sitemize üye deðilseniz buraya týklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eðer üye iseniz oturum açmak için buraya týklayýn.

Bu tartýþmayý Facebook'ta paylaþabilirsiniz:
Facebook'ta paylaþ
0