ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

EDEBÝ YANIMIZ DEÐÝÞTÝ BÝRAZ PSÝKOPATLIK KOKUYOR ORTALIK

19 Þubat 2019

habibtaskin

Herkes bizi kýskanýyor mu bilemem? Yalnýz argolu konuþmalar, karþýlýklý restleþmelerle, içine katýlan tehtidimsi sözlerle politikacýlarýmýz, yöneticilerimiz topluma iyi örnek olamýyorlar. Ýktidarda olan AKP ‘ben böyle konuþurum sanane' mantýðý güdüyor olsa gerek, muhalifine saldýrýyor. Bizleri yöneten bir iktidar var. Bizlere öyle bir edebiyat parçalýyorlar ki, toplumun bazý kesimi ‘helal olsun' diyor. Biriside çýkýp ‘idam sehpasýný kuruyor, oluk oluk kan akýtacaðýz, silahlanýn' diyor. Baþ bunu yaparsa kýç tarafý ne yapar? Yeri geldi mi hoþ görüden dem vururlar. Ne hale getirildik? Bir toplumda yozlaþma, birbirine güvensizlik almýþ baþýný tepetaklak gidiyor. Yöneticilere kalýrsa: ‘Anormal bir durum yokmuþ?' O zaman yaþadýklarýmýz nedir? Psikopatlýða baðlanmýþ bir durumumuz var. Siz bu geliþmelerle ilgili ne düþünüyorsunuz? Patlamaya hazýr haldeyiz. Neden? O zaman eðitim sistemimiz dünden bugüne gelen aþamada yazboz tahtasýna döndürdükleri için müfredat dedikleri pekiyi bir þeye benzemediðindendir. Diyorum. Sizce ne olabilir? Sinirsel kat sayýmýz tavan yapmýþ durumda. Her an cenge çýkacakmýþ hali var hepimizde. Baþtakiler bombanýn pimini çekmiþ durumda. Hep birlikte birbirimizin gýrtlaðýna mý sarýlacaðýz? Yoksa tek adam, kurnazlýða yatýp bir bölümü böyle uyutup iþi götürürüm hesabýnda mýdýr? Baþka hesaplarý var mýdýr? Olmaz olur mu? Argolu cümleler kuruluyor basýn önünde. Öfke patlamasý yaþanýyor. Kim kime dum duma gidilirken bu yolda iþimiz yaþtýr. Hem de öyle bir yaþ ki, düþünülmesi gereken bir konunun içindeyiz. Uyanýn artýk uyanýn. Ülkemizde insanlýk bitirilmek üzere… Oyunun içinde yeni oyunlar kuruluyor. Kürtler, Suriyeliler, Aleviler, devrimciler ve muhalifler. Kazanýn içinde hepimiziz. Altan birileri kaynatýyor. Ha bire gazý veriyor. Dikkat edin hep birlikte Sivas'a dönmeyelim? Hüseyin Habip Taþkýn 18.02.2019
Uyarý

Yorum yazabilmek için üye olmalý ve oturum açmalýsýnýz.

Eðer sitemize üye deðilseniz buraya týklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eðer üye iseniz oturum açmak için buraya týklayýn.

Bu tartýþmayý Facebook'ta paylaþabilirsiniz:
Facebook'ta paylaþ
0