ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

SEÇİM RÜZGÂRI

22 Aralık 2018

habibtaskin

SEÇİM RÜZGÂRI Belediye Başkanlığı için her parti seçime hazırlanıyor. AKP'de elindeki devlet olanaklarını seferber ederek ülke genelinde HDP avına çıkmış durumdadır. Demokrasi demek böyle bir şey mi? Yoksa hava gazı mı? ABD ve İsrail'in açıktan Erdoğan'a her seçimde destek verdiğini biliyoruz. Avrupa ülkelerinin bazıları da dolaylı yoldan ikiyüzlülük yaparak destekliyor. Rusya'da kendisiyle hareket etmesi için destekliyor. Trump Türkiye'de geçtiğimiz milletvekilliği seçiminde ‘HDP çizgimize gelmeli' demişti. Buradaki söylemin anlamı çok açıktır. Kendisine bağlı yöneticiler istemektedir. Sömürü, talanını ve işgallerini sürdürebilmesi için aracılara ihtiyacı vardır. Erdoğan bu aracılık görevini layıkıyla yapıyor. Barış sürecinin ortadan kaldırılmasında birçok neden vardır. En önemli nedenlerden biriside: Anlaşma olduğunda silahlar susacaktı. Sömürücü devletler silahı o zaman kime satacaktı? Satamayacaktı. Anlaşmanın bozulmasında rol oynayanlardan biride ABD'dir. Erdoğan ve AKP'si verilen görevi yapıyor. Şimdi seçim zamanıdır. Ben seçimlere inanmıyorum. Muhalefetin ve iktidarın söylemlerine de inanmıyorum. Gözlemlerimi aktarmak zorundayım: HDP'ye haksızlığı muhalefet ve iktidar partisi yapmaktadır. Muhalefet diyor ki: ‘TC elden gidiyor. Birleşelim mantığı ağır basıyor. Ama HDP'siz. Nasıl yok sayacaksınız? Bu saldırı CHP'ye İYİ Partiye yapılsaydı acaba ne kadar dayanabilirlerdi? HDP'nin bu duruma gelmesinde kendisine demokratım diyen CHP'nin payı da büyüktür. CHP yüzünü sağa dönmüş durumdadır. 12 Eylül 1980 askeri darbe öncesinde farklı hareketlerde olan devrimcilerin bazıları CHP'nin içindedir. Bu arkadaşlarımız olanlara nedense gıkı çıkmıyor? Şimdi Belediye Başkanlığı için ortalıkta pazarlıkların döndüğü bir gerçektir. AKP Tek adamlığın temellerinden birisi olan tarikatlarla atmaktadır. CHP Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarında ‘HDP ile bağımız yoktur ya da seçim çalışmamız yoktur.' Derken burada samimiyetin olmadığı ortaya çıkar. Ülke karanlığa gömülürken HDP'nin dışlanması hoş değildir. Var sayalım! Belirli şehirlerde gizliden HDP ile anlaştınız; sizin adaylar desteklenecek. Peki, HDP kendi tabanına bunu nasıl anlatacaktır? CHP tavrını net ve açıktan koymalıdır. Koyulmuyorsa ülkede hiçbir sorun yoktur demektir. Hüseyin Habip Taşkın
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0