ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

SECMELİ DERSLER İLE İLGİLİ HİÇBİR DAYATMAYI KABUL ETMEYELiM!

15 Ekim 2017

Kocero

SECMELİ DERSLER İLE İLGİLİ HİÇBİR DAYATMAYI KABUL ETMEYELiM! Secmeli ders,bir dayatmaya dönüştürülemez! Çocuğumuza önerilen seçmeli dersler ya da seçmeli ders paketlerini kabul etmek zorunda değiliz. Ders seçiminin okul idaresi tarafından yapıldığı matbu dilekçeleri kesinlikle imzalamayalım/kabul etmeyelim. Seçmeli dersler, çocuklarımızın yetenekleri ve gelecekteki hedefleri doğrultusunda belirlenmelidir. Çocuklarımızın iyi bir üniversite eğitimi almasını istiyorsak, sayısal ve sosyal bilimlere yönelik seçmeli dersler için talepte bulunalım. Bilim, felsefe, sanat ve spor üzerine inşa edilmiş nitelikli bir eğitim, tüm çocukların hakkıdır ve kamusal eğitim bunu sağlamak zorundadır. Seçmeli dersler de bu doğrultuda planlanmalı ve açılmalıdır. Çocuğumuzun ve ülkemizin geleceği için, bunu talep etmekten asla vazgeçme! Bilimsel ve laik eğitim için bütün okulları tek tek savunmak, laik bilimsel eğitimi kurmak biz velilerin çocuklarımıza ve topluma karşı görevidir. Laik-bilimsel eğitim için yapabileceğimiz çok şey var.
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0