ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

KORKUYU YIKARAK BİRLEŞEREK AYDINLIĞA ÇIKARIZ

17 Ağustos 2017

habibtaskin

KORKUYU YIKARAK BİRLEŞEREK AYDINLIĞA ÇIKARIZ İzmir'de Vicdan Ve Adalet nöbetini HDP'liler Gündoğdu Meydanında başlattılar. 78'liler olarak destek vermek için o gün ben de katıldım. Ben sadece kendi izlenimlerimi anlatacağım. HDP'lilere AKP iktidarının, devletinin alabildiğine saldırısı var. Gözlerimizle görüyoruz ve yazılanlardan okuyoruz. TV ve internet aracılığıyla yayınlananları kulağımızla duyuyoruz. Çünkü HDP tüm dilleri ve renklerden oluşan kesimlerin birleştiği bir partidir. HDP'ye oy vermiş ya da vermemiş olabiliriz: Hayır cephesinde yer aldığı içinde ayrıca hedef tahtasındadır. Yasal partilerden en çok baskı ve saldırıya uğrayan partidir. Öylede olsa böylede olsa HDP tek adam diktatörlüğüne karşı olanaklarıyla direniyor. Gelelim o güne: Gündoğdu meydanında toprak zemin üzerinde polisin ablukaya aldığı bir demir yığını ve biraz daha geniş tutularak bir demir yığını daha var. Girişte polis çantaları kontrol ederken ad ve soyadını alıyor. Daha doğrusu kimliğe bakıyor. Bunun adı fişlenmedir. İçeriye giriyorsunuz milletvekilleri ve partililer var. Azınlıkta olan ziyaretçiler var. Merhabalaşıp, tokalaşıyorsunuz. Hal hatır soruyorsunuz. Polis içeriye fazla ziyaretçi almamaya gayret ediyor. İçerideki kalabalığın çıkıp yerine insan alıyor. Türkiye demokrasisi denilen ama neyi andırdığı belli olmayan bir uygulama ile karşı karşıya kaldık. HDP'den AKP, özellikle sayısız koruması olan Erdoğan rahatsız ve endişeli??? AKP şeriat düzenini yerli yerine oturtmak için var gücüyle çalışıyor. Devletin tüm olanaklarını kullanıyor. Muhalif olan HDP, CHP, Birleşik Haziran Hareketi, devrimcilere, liberallere ve diğerlerine saldırısını sürdürüyor. Baştan bir anayasa, özgürlüklerin olduğu, korku imparatorluğun olmadığı aydınlık bir gelecek için hep birlikte omuz omuza faşizme karşı olmalıyız. Yoksa bu abluka kalkmaz. Ortadan kalkan hepimiz oluruz. Hüseyin Habip Taşkın 16.08.2017
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0