ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

CHP'YEDE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR! BİRLEŞMEK ZORUNDAYIZ!

07 Şubat 2017

habibtaskin

CHP'YEDE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR! BİRLEŞMEK ZORUNDAYIZ! Ortaçağ karanlığına mı gömülmek istiyoruz? Ya da ne istiyoruz? Gidişimiz gidiş midir? Değil midir? Kendimize bu soruları sormalıyız. Soruları çoğaltarak doğruyu bulmamız gerekiyor. Daha doğrusu netleşmek zorundayız. AKP iktidarı devletin tüm organlarını kullanarak tek adam diktatörlüğünü dayatmaya devam ediyor. Gözdağı veriyor. Seçilmiş milletvekillerini, belediye başkanlarını ve muhalefet edenleri, gazetecileri, yazarları baskı altına almaya, cezaevine göndermeye devam ediyor. Televizyon kanalları kapatıldı. İnternet üzerinden yayın yapanlar kapatıldı. Gazeteler kapatıldı. ‘Padişaha muhalefet olur mu?' anlayışıyla bunlar oluyor, olmaya devam ediyor. FTÖ'cüler adı altında OHAL ile kendilerine koruma kalkanı yapıyorlar. Mallarına el koyuyorlar. İnsanları işlerinden ederek, kendilerine kul, köle olmalarını istiyorlar. 12 Eylül 1980 askeri faşist darbe dönemini aratmayacak uygulamalar çoktan başladı. Evet oyu garantilendiğinde ‘hanedanlığını' tescillendirmiş olacaktır. Baskı daha fazla artacaktır. Erdoğan'ın saray muhafızı sanki Sedat Peker gibi mafya ortalığı tehdit ediyor. Osmanlı Ocakları ve diğerleri askeri kanat olarak hazır kıta bekletiliyor. Kime karşı bize karşı, muhaliflere karşı… Bunlar açıkça ortalıkta olurken kahraman savcılar, hâkimler, polisler AKP'nin kapı kulluğunu yapmaya devam ediyorlar. Bir yandan kelle kesiciler Türkiye'deki askeriyede ve polis okullarında eğitilip, savaşmaya gönderiliyorlar. İslamcılar birbirlerine Allah adına kurşun sıkıyorlar. Nasıl bir anlayışları var bunların? Kendi milletvekillerinin yargılanmaları engelleniyor. Bilal'inde yargılanması engellendi. Şimdi bizleri yargılarken iyide sizleri yargılarken niçin iyi olmuyor? Adalet mi? Hani nerede? HDP'ye var güçleriyle saldırıyorlar. CHP'ye de saldırının dozajı arttı. CHP'ye de büyük görev düşüyor. Tüm kesimlere çağrı yapın Sosyalist Partilerle, HDP ile işadamlarıyla, MHP'ye, AKP'ye oy vermişlere, sokaktaki rengârenk insanlara, dilleriyle, kültürleriyle… Neden olmasın? Hayır… Hüseyin Habip Taşkın
25 Şubat 2017

ekolkonya.net

Habib bey yazınıza sonuna kadar katılıyorum. Biz chp lilerde cesaret yok yıllardır oturduk kıçımızın üstüne kimse tek kelime etmeye cürret etmiyor.
04 Mart 2017

habibtaskin

Değerli Arkadaşım. 12 Eylül 1980 askeri faşist darbesinin ölü toprağı aralanıyor. Bu işi taban yapacak ve birleşeceğiz. Yunanistan, İtalya bir örnektir. Biz niye yapamayalım? Ben umutsuz değilim.
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0