ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

AKBABALAR DÖNÜYOR ORTADOÐU'DA

18 Ekim 2016

habibtaskin

AKBABALAR DÖNÜYOR ORTADOÐU'DA Savaþlar yaz, kýþ dinlemiyor. Çýkar savaþlarý mazlum halklarýn kanýný akýtýyor. Her nedense yaratan var diyenlerin yarataný da duymuyor. Ölüm var ölüm. Hem içimizde hem de dýþýmýzda. Nasýl bir gezegende yaþýyoruz? Barbarlarýn hâkim olduðu sahte cennet ve cehennemde. Ben akýl, sýr erdiremedim. Ya sizler? Dünyanýn hâkim güçleri sömürücüleri, kanla beslenenleri ‘Emperyalizm' Nasýl bir güç ki, yýllardýr Afrika'da, Ortadoðu'da kök salmýþ. Krallar, padiþahlar ülkelere atamýþ, iþine gelmemiþ alaþaðý etmiþ! Darbelere zemin hazýrlamýþ. Mezhepleri, dilleri birbirine düþman etmiþ, hem de ten rengine bakmadan. Düþünüyorum bu iþler nasýl olur? Diye. Sizlerde düþünün? Barbarlýktýr ülkelerin halklarýný birbirine düþürmek. Ýþgal etmek. Kanlarý üzerinden rant elde etmek. Mülteci konumuna düþürmek. Birçok yönden düþürmek. Olan bitene sessiz kalmakta insanlýk suçudur? Yoksa ben mi yanýlýyorum? Sahi ya! Sizler ne düþünüyorsunuz? Türkiye'nin dibinde, sýnýrýnda Suriye, Irak'ta kan gövdeyi götürüyor. Birbiriyle savaþanlarýn savaþý hiçbir zaman son bulmayacak. Bu coðrafya kan kokuyor. Demokrasi diyenler, terörden arýndýracaðýz diyenler birer sahtekârdýrlar. Bir insan yaþamý, doðanýn talan edilmesi bu kadar ucuz mudur? Birazda sizler konuþun? Terörist ÝÞÝD'i yaratanlar, destek verenler, eðitenler ise þimdilerde yok etme peþindeler. Bunlar sorgulanmalýdýr. Birey ve toplumsal olarak düþüncemizi söylemeliyiz. Yoksa yanýlýyor muyum? Sizler ne düþünüyorsunuz? Suriye ve Irak'ta terörist ÝÞÝD'in bulunduðu alanlara saldýrý var. Aklýma ne geliyor? Hadi paylaþayým. Bu kanlý, Allah adýna kelle götüren, Ezidi kadýnlarý bile köle pazarýnda satan barbarlarý bitirdiklerini var sayalým? Emperyalistler ‘sömürücüler' hangi kýlýf adý altýnda ülkeleri karýþtýracaklar? Geçekten Ortadoðu'ya, Afrika'ya barýþ gelecek mi? Sizler ne dersiniz? Irak'ta Musul'dan terör örgütü ÝÞÝD'i temizlemeye çalýþýyorlar. Türkiye'de savaþa ortak olmak istiyor. Suriye için ABD þunu demiþti! “Rusya ile araný düzelt.” Rusya ile anlaþmadan sonra Suriye'ye girebildi. Irak devlet baþkaný “Türkiye operasyonlara katýlmasýn” diyor. Türkiye'nin yaklaþýmý gayet açýktýr. Türk Ýslam sentezi altýnda Sünni düþünceyi bu topraklarda iktidar yapmaktýr. Kürtlerin, devlet olma ya da federal devlet kurmalarýnýn önüne geçmektir. Dünyada söz sahibi olmaktýr. Gözden kaçmamasý gereken þudur! Emperyalizm kurtlar sofrasýnda fazla ortak olmamasý için o ülkeyi ateþe verir. Nasýl mý? Sahi nasýl? Ýþin özü þudur. Ezilen halklarýn iþçileri, yoksullarý birleþmelidir. Bir aðacýn kökleri, gövdesi, dallarý gibi sorunlarý çözmeli, birlikte yaþamalý, paylaþmalý, el ele vermelidir. Irkçýlýkta, kafatasçýlýkta, haramilerde yaþadýðýmýz coðrafyada temizlenir. Yanlýþ mý düþünüyorum sizce? Sýnýrlarýn, silahlarýn olmadýðý, doðaya sahip çýkýlan bir dünyada mümkün. Hiþt hiþt sizler ne düþünüyorsunuz? Hüseyin Habip Taþkýn 18.10.2016
Uyarý

Yorum yazabilmek için üye olmalý ve oturum açmalýsýnýz.

Eðer sitemize üye deðilseniz buraya týklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eðer üye iseniz oturum açmak için buraya týklayýn.

Bu tartýþmayý Facebook'ta paylaþabilirsiniz:
Facebook'ta paylaþ
0