ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

CHP NEREYE KOÞUYOR?

27 Mayýs 2016

habibtaskin

CHP NEREYE KOÞUYOR? Þeriata giden yolda, dokunulmazlýklarý kaldýrýlan, daha doðrusu kelleleri istenen HDP'ye geldi. MHP AKP'nin sað koludur. CHP AKP'nin teklifini desteklemesi ile tek adamlýða, faþist diktatörlüðe, þeriat düzenine giden yolu araladý. Týpký 6 Mayýs 1972 yýlýnda Deniz Gezmiþ, Yusuf Aslan ve Hüseyin Ýnan'ýn idamýný onayladýklarý gibi. CHP bu haliyle sosyal demokrat deðildir. AKP'nin þeriat düzeni istediðini bildiði halde, göz göre göre destek verdi. Bir adým öteye giderek ‘Kýlýçdaroðlu' “HDP'ye destek vereni partiden atarým” dedi. MHP AKP'nin sað deðneðidir. Sende sol deðneði mi oldun? HDP çizgisini beðenelim ya da beðenmeyelim! Kitlesi olan bir partidir. Kirli savaþ Kürt bölgelerinde yaþanýyor. Orada insanlar öldürülüyor. Halklarýn çocuklarý göz göre göre ateþe atýlýyor. Barýþ dilini savunmalýyýz. Ýnsanlarýn yaþam hakkýný savunmalýyýz. Silahlarýn olmadýðý bir ülke ve dünya için mücadele etmeliyiz. HDP'yi, devrimcileri istediðiniz kadar dýþlayýn. Kürt halkýnýn üzerine bombalar yaðarken sessiz kalýn. Sýra CHP'de, Kýlýçdaroðlu'na asker cenazesinde atýlan yumurtalar örgütlüce yapýlmýþ ve bu iþi öteye taþýyacaklardýr. Günü geldiðinde ciðerinizi ÝÞÝD elemanlarý isteyecektir. Can Dündar ve Erdem Gül'ün kellesi de isteniyor. Israrlarýnda kararlýlar. Sadece bunlar bilinen, ya bilinmeyenler? Faþist Hitler iktidara sol söylemlerle emin adýmlarla geldi. Önlerindeki engelleri aþa aþa faþist, kafatasçý Almanya'sýný kurdu. Örgütlenemeyen, bir araya gelemeyen sosyal demokratlar, devrimciler, sosyalistler birleþememenin acý faturasýný Yahudilerle, liberallerle, sistemden hoþnut olmayanlarla gaz odalarýnda, yakýlarak, kurþuna dizilerek, iþkenceyle, kadýnlarýn ýrzýna geçilerek, çoluk çocuk ödediler. Alman Papaz Martin Niemöller, Hitler faþizmini þu cümlelerle anlatýr; “Önce Sosyalistleri topladýlar, sesimi çýkarmadým. Çünkü ben sosyalist deðildim. Sonra sendikacýlarý topladýlar, sesimi çýkarmadým. Çünkü sendikacý deðildim. Sonra Yahudileri topladýlar, sesimi çýkarmadým. Çünkü Yahudi deðildim... Sonra beni almaya geldiler... Benim için sesini çýkaracak kimse kalmamýþtý.” Alman Papaz Martin Niemöller'ün söyledikleri Türkiye içinde geçerlidir. Þeriatýn ayak sesleri geliyor. 1979 Ýran'da devrimci hareketlerin þeriat yanlýlarýyla iþbirliði yaparak Þaha karþý bir baþkaldýrý oluyor. Sonucunda: Humeyni þeriatý getirirken, devrimcileri, liberal aydýnlarý bir bir daraðacýna yollarken, infaz ediyor. Canýný kurtaran yurtdýþýna mülteci olarak gidiyor. Bizim durumumuzda budur. CHP içinde yanlýþ tutuma karþý olan ve cesurca ortaya çýkan milletvekilleri vardýr. Kendi tabanýnda da vardýr. Sosyal demokrat bir partiyim diyorsanýz ona göre davranýn. Korkmayýn, korkmayalým. Birleþerek kazanacaðýz. Kürt, Türk, Laz, Gürcü, Boþnak, Arap, Ermeni ve diðer halklardan olmamýz. Dilini konuþmamýz. Sünni, Alevi olmamýz. Ataist olmamýz. Birbirimize düþman olmamýzý getirmez. Bizler birlikte yaþayabiliriz. Bizi bize kýrdýran emperyalizmdir. Devletlerin ýrkçý politikalarýdýr. Bu oyunu bozmak da bizlere düþer. Hüseyin Habip Taþkýn 22.05.2016
Uyarý

Yorum yazabilmek için üye olmalý ve oturum açmalýsýnýz.

Eðer sitemize üye deðilseniz buraya týklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eðer üye iseniz oturum açmak için buraya týklayýn.

Bu tartýþmayý Facebook'ta paylaþabilirsiniz:
Facebook'ta paylaþ
0