ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

KORKMAYIN! KORKMAYALIM! AYDINLIK GÜNLER BİZLERLE OLACAKTIR

21 Nisan 2016

habibtaskin

KORKMAYIN! KORKMAYALIM! AYDINLIK GÜNLER BİZLERLE OLACAKTIR Bu günlerde tanıdığım kişilerden sıkça duyduğum: “Kendine dikkat et! Erdoğan ve AKP senide yazılarından dolayı tutuklatabilir?” sözleridir. Dostlarımın uyarısında bir fesatlık aramıyorum. İyi niyetlerindendir. Her iktidar partisi TC devletinde muhaliflerini fişlemiş, baskı ve şiddet yolu uygulamıştır. Kendileri gibi olmayanı cezaevine yolladığı gibi darağaçlarına göndermiştir. İnfazlarını da unutmamamız gerekir. AKP iktidarı da aynı kalıbın Türk-İslam sentezi sünni karışımının bir parçasıdır. Geleneğini sürdürmeye devam etmektedir. AKP kendi imparatorluğunu, şeriat sistemini kurmaya ve sömürü talanını sürdürmeyi hedefllediği için işi farklı kulvardan götürmeye çalışıyor. Erdoğan ve AKP'si çıtayı biraz yükselttiği için rahat hareket ediyor. Kendisine göre çürük elmaları temizliyor. Paralelci, bölücü, terörist, komünist. Ankara düğmeye basıyor. Savcılar, hakimler, polisler göreve! Adil düzen dedikleri şakülü kaymış yamalı bohça benzediği için formaliteler hızlanıyor. Polis baskınları, hastaneden sağlık raporu, soruşturma aşaması, tutuklamalar ve dört duvarlı, demir yığınları arasına konulmalar. Vicdan ve onur burada yoktur. İşin garibi ise Erdoğan ve iktidar partisi tarafından atananlar günü geldiğinde, bir davaya bakan savcı, hakim, polis usülsüzlük yaptığı gerekçesiyle AKP tarafından savcı, hakim ve polis göreve tekrardan başlıyor. Adalet kişinin, kişilerin parasal, ekonomik çıkarları doğrultusunda şekillenen bir yapısı bizim coğrafyamızda her zaman var olmuş, var olmaya devam ediyor. Garip bir ülkede yaşamıyoruz. Garipliği yapan insanlardır. Davranışlarıdır. Sesszlikleridir. Ben bir sosyalistim. Kimliğim, yerim bellidir. Düşüncelerimi savunuyorum. Bu ülkeye şeriat gelmemeli, ne de gerici faşist ideolojinin hakimiyeti olmamalıdır. Sosyalizm gelmeli diyorum. Çok güzel yazdığımı iddia etmiyorum. Safım ezilenlerin safıdır. İçimden geleni yazıyorum. Adaletin olmadığı yerde, insan ayrımı olur. Haksızlıklar olur. Bende yazarım. Susmalımıyız? Hayır! Kaybedecek hiçbir şeyim olmadığı gibi hiçbirimizinde olmamalıdır. Tutuklanmam olabilir mi? Olabilir. Öldürülmem? O da olabilir. Nasıl olsa bir gün sırası gelen ölecek. Önemli olan halkın, halkların sorunlarını dile getirebilmemizdir. Demokratik bir anayasa, halkları içinde barındıran, eşit yurttaşlık, paylaşımcı, bölüşümcü, ranta dayanmayan insanca bir yaşam ve diğer insani talepleri içinde barındırmalıdır. Olur olurda ölüverirsem, hani birgün! Cenazemi rengarekli insanlar dilleriyle,kültürleriyle kaldırsın. Sloganınız bol olsun. Türkilerinizde. Camiye gerek yok. Din adamınada. Hüseyin Habip Taşkın 19.04.2016
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0