ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

İNSANIM DİYORSAN SESİNİ YÜKSELT

25 Ocak 2016

habibtaskin

İNSANIM DİYORSAN SESİNİ YÜKSELT Dünya haberlerini bir kenara bıraktık dersem bana nedenini sorarsınız? Bende şöyle bir yanıt veririm! Türkiye coğrafyasında kaynayan kazan ve devamlı kaynatılanlar olduğu için malzeme fazlalığı olduğundan dünya haberlerine geçemedim derim. Hayat pahalılığı, kadına yönelik şiddet ve katliamlar, işsizlik, intiharlar, soygunlar, gasplar, insanların birbirini öldürmesi, uyuşturucu, mülteci sorunu ve Kürt bölgesinde kirli savaş ve katliam. Aklınızda hangi konu varsa yazmak isterseniz yazabilirsiniz. TC devletinde yazma işi zor iştir. Hele hele iktidara karşı yani sistemi eleştirirseniz vay halinize derim. Şiddetli, hakaretli polis sorgusu mu desem! Cezaevi yolu gözüküyor mu desem! Gazete sahibiyseniz maliye kapınızda mı desem? Birileri tetiğe dokundurur mu desem? Gelelim AKP iktidarına birde sarayda oturan padişah var. Basına çok kıl olmakla birlikte, yazılarında çıkarlarına dokunan oldu mu? Savcılar, hâkimler göreve diyor. Ara sıra cümlesine bir cümle katarak polis göreve diyerek geniş bir yelpaze ağına sahip olduğunu bizlere hissettirmeye yani gözdağı vermeye çalışıyor. Başka ne diyor? Muhtarlar göreve diyor? Bana çalış ‘muhbirim ol!' Mahallede kendilerine karşı aykırı ses var mı onu polise ihbar et benim kulum diyor. Esnafa, taksi şoförlerine de muhtarlara ince ayar yaptığı gibi gazı veriyor. Esnaf yeri geldiğinde hazır kıta polis olacak! Asayişi sağlayacak! Gezi eyleminde satırlı ve sopalı kişiler basına yansımıştı. AKP'nin aradığı insan profili budur. ‘Hitler dönemine bir bakınız.' Erdoğan ipleri eline almak için var gücüyle devletin tüm organlarıyla muhalif gördüklerine saldırıyor. Tıpkı faşist Hitler dönemini aratmayacak olayları ülkemizde uygulayarak yaşama geçirmeye çalışıyor. Hitler döneminde Yahudiler hedef tahtasındaydı. Türkiye'de Kürtler. AKP iktidarında tek adam bence yanlış atı oynuyor. Faşizm Kürt halkını yok edemeyecektir. Aksine hesap verecektir. Neyse konumuza geleyim: İngiltere'nin başkenti Londra'ya giderken uçakta bir grup gazetecinin sorularını yanıtlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Şırnak il merkezinin Cizre'ye, Hakkari il merkezininse Yüksekova'ya taşınmasının planlandığını” söyledi. TC devleti askeriyesiyle, polisiyle, keskin nişancılarıyla Kürt halkının direncini kıramadı. Aksine çoluk çocuk, kadın, yaşlı genci öldürüldükçe ölüm çığlıkları isyana dönüyor. Bu çığlıklara sessiz kalmayan akademisyenler, yazarlar, edebiyatçılar, sanatçılar ve her kesim sesini yükseltmeye başladı. AKP iktidarı ve tek adamı çılgına dönseler de, faşizme karşı onurlu duruşun, polis baskısına ve şiddetine karşı sesini yükseltmeye devam edecektir. Konumuza devam edelim: Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde haber takip ederken yaralanan imc tv kameramanı Refik Tekin'in bacağından mermiyle vurulmasına rağmen çekimden çıkmadı, saldırı anını videoya kaydetti. Yaralı halde çekim yapmaya devam eden Tekin'in kamerasındaki görüntüler yayınlandı. Görüntülerde, sokakta silah sesleri ve saldırıda yaralananlar ile yaralanmamak için duvar diplerine sığınanlar görülüyor. Onurlu duruşlardan bir tanesidir. TC devleti Kürt bölgelerinde yaşanan katliamların duyulmamasından yanadır. Ama bu ülkede Refik Tekin'ler var oldukça, faşizme teslim olunmayacağını göstermektedir. Onurlu duruşa insanım diyen herkesi davet ediyorum. Bizlerin ne Kürt halkıyla nede diğer halklarla bir sorunumuz yoktur. Birlikte yaşamaktan, üretmekten, paylaşmaktan yanayız. Kürt kardeşimi yok etmene izin vermeyeceğiz. Hüseyin Habip Taşkın 24.01. 2016
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0