ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

YASAKTAN KORKMA ÝNSANCA YAÞAMAK VARKEN

24 Kasým 2015

habibtaskin

YASAKTAN KORKMA ÝNSANCA YAÞAMAK VARKEN O yasak, bu yasak! Sus konuþma! Yazma! Büyüðüne karþý gelme! Kaderine razý ol! Olaný biteni görme! Yolsuzluk mu var! Sus! Türkiye'de faili belli katliamlar mý var! Sus! Ey Türkiye ve halklarý her þeyde susta nereye kadar susacaksýnýz? Aziz Nesin'in dediði gibi hepimiz birer koyun muyuz? Gerçi koyunlara hakaret oluyor ama bence koyunuz. Koyundan öte aptallýk her tarafýmýzdan akýyor. Yaþadýðýmýz coðrafyada neler oluyor? diye düþünüyor muyuz? Ýnsanca yaþamanýn yollarýný sorgulamýyor muyuz? Yolsuzluk, pahalýlýk, rüþvet yoluna koþarak devam ederken mantýðýmýzý zorlamýyor muyuz? Korkmayýn zorlayalým bize ‘0' veren olmaz. Sorgulamadýðýmýz için asabi, bencil ve vurdumduymaz bir toplum olduk. Bizleri ilgilendiren, duyarlý olmamýzý gerektiren yerde gözleri görmeyen, kulaklarý duymayan vatandaþý yaþamýmýzýn sahnesinde oynuyoruz. Ama soyulduðumuzun, insanca yaþayamadýðýmýzýn farkýna bile varamýyoruz. AKP iktidarý kendi yolsuzluklarýný, faili belli olan katliamlarýný ve diðer olumsuzluklarýný konuþulmamasýný, yazýlmamasýný isterken, internet üzerinden her türlü paylaþma aðlarýnda kendi aleyhinde olan yazýlarý, karikatürleri, müzikleri paylaþýlanlarý, paylaþanlarý engelleme yollarýna girmiþtir. Ýktidarýný güçlü gördükçe bu faþist saldýrý daha çok artacak ve sesimiz çýkmadýðý, bir araya gelemediðimiz sürece balyoz gibi beynimize inecektir. Facebook'ta engellemeler tüm hýzýyla devam ediyor. Özgürlükçü diye bir zamanlar kendilerini adlandýrmýþlardý. Hiçbir hükümet bizim içiþlerimize karýþamaz diye basýna demeç vermiþlerdi. Tanýdýðým yazan, çizen ve çizmeyen, sadece paylaþýmdan dolayý Facebook tarafýndan sansüre, baskýya uðrayanlar gün geçtikçe artýyor, artmaya devam edeceðe benziyor. Bunlardan biride benim. Gruplarda yazýlarýmý paylaþýmýmdan rahatsýz olan örümcek kafalý cengâver, cengâverler beni facebook'a þikâyet etmiþ ve sayfam gecenin paylaþýmýnda karanlýða gömülmüþtü. Daha önce facebook'a savunma yazýsý gönderme imkânýmýz oluyordu. Onun kalktýðýný bu sayede öðrendim. Bana gerekçe olarak, tahrik, yüz kýzartýcý ve benzeri birkaç cümle ile yazýmýn gruplara kapandýðýna dair yazýyý okudum. Okumaya devam ettiðimde emniyetle çalýþtýklarýný ve beni ihbar edenlere teþekkür ettiðini satýr aralýðýnda gördükçe gülme krizine yakalandým. Ben bir makale yazdým ve gruplarda paylaþtým. Bunu devamlý yaparým. Benim bir hakkým olarak görüyorum. Gruplarda tüm paylaþtýðým yazýlarým, resimlerim, kitabýmýn ve bazý kitap tanýtýmlarým. Duyurularým komple kaldýrýlmýþtýr. Ýki bana savunma hakký verilmiyor. Direk infaz ediliyorum. 27 Kasým 2015'e kadar gruplarda paylaþýmým yasaklanmýþtýr. Facebook tarafýndan þahsýma faþist baský uygulanmýþtýr. Örümcek kafalýlara inat insanca bir yaþam için yazmaya devam edeceðim. Yazmaya devam edeceðiz. Paylaþacaðým. Paylaþacaðýz. Susmayacaðým. Susmayacaðýz. Hüseyin Habip Taþkýn 24.11.2015
Uyarý

Yorum yazabilmek için üye olmalý ve oturum açmalýsýnýz.

Eðer sitemize üye deðilseniz buraya týklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eðer üye iseniz oturum açmak için buraya týklayýn.

Bu tartýþmayý Facebook'ta paylaþabilirsiniz:
Facebook'ta paylaþ
0