ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

ASKER AİLELERİNE: BU KİRLİ SAVAŞ HİÇBİRİMİZİN SAVAŞI DEĞİLDİR

24 Ağustos 2015

habibtaskin

ASKER AİLELERİNE: BU KİRLİ SAVAŞ HİÇBİRİMİZİN SAVAŞI DEĞİLDİR
AKP’ye tepkiler başladı. Her asker cenazesinde bu tepkilerin artacağını tahmin ediyorum. Çünkü insanlar gerçekleri görmeye başladı. Ülkemizde tek adam ve iktidar döneminin kirli savaşına tüm asker yakınları, askerler güç birliği yaparak, çocukları ölmeden, engelli olmadan ‘savaşa hayır’ demelidirler.
Çocuklarımız bir avuç para babasının saltanatı için mi canını verecek! Kirli savaşı isteyenlerin çocukları niçin şehit olmaya gitmez? Şehitlik her zaman gariban, yoksul çocuklarına mı düşer?
Bu savaş yoksulların, emekçi halk çocuklarının savaşı değildir. Türkçe, Kürtçe, Hemşince, Lazca, Çerkezce, Süryanice, Rumca, Ermenice, Boşnakça ve diğer dilleri kullanan insanlar, hiçbirimizin düşmanı değildir.
Düşmanlığı bir devletin ırkçı, kafatasçı yapısı kendi insanına pompalar. Biz halkların yapacağı tekbir şey vardır. Faşizme karşı tüm kesimlerin birliği ve mücadelesini sağlamaktır.
Selahattin Demirtaş seçimlerde kullandığı: “Seni Başkan yaptırmayacağız.” Söylemine padişah çok kızmış. “Çözüm sürecinin şu anda buzdolabında olduğunu” söyledi.
Kirli savaş gün geçtikçe kızışıyor. Erdoğan iktidar ve saltanat hırsıyla Kürtlere, devrimcilere ve kendi düşüncesinden olmayanlara saldırısını sürdürmeye tüm enerjisiyle devam ediyor.
Kirli savaşa karşı ezilen halkların sesi her alandan gelmelidir. Her duyarlı kişi barışı savunmak zorundadır. Yoksa gün geçtikçe bu ateş çemberi içinde hepimiz payımıza düşeni alacağız.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, son zamanlarda yaşanan terör olaylarıyla ilgili, "Bu millet bu güne kadar hiçbir çapulcuya pabuç bırakmamıştır, bundan sonra da bırakmayacaktır. 2014 yılının 10 Ağustosu’nda Cumhurbaşkanı yerine başkanı seçmiş olsaydık Türkiye bugün bu kaosu yaşamayacaktı." dedi.
Asker cenazesinde halkın öfkesi, kendisi ile AKP’yi protesto etmesine neden oldu.
Bakan Yıldız, "Kalbimde yüreğimde hissettiğim bir konudur. İnsanın iç muhasebesi, Allah'la arasındaki bir konudur. Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır. Bunu açıkça söylüyorum. Dinim milletim vatanım için. Sorulduğu için söylüyorum" dedi.
Şov yapmakla birlikte, kitleleri uyutma derdindedir. İlle de şehit olmak istiyorsa, kendisini tutan hiçbir engel yoktur. Kirli savaşına gidebilir. Böylelikle TC. tarihin de ilk şehit milletvekili olma unvanını alır.
“Varto’da Polisi, özel harekâtçısı, korucusu, askeri, MİT’i, iti yani AKP devleti, Ekin Van adlı kadını işkence ederek öldürdü. Sonra çırılçıplak cesedini sokağa bıraktı.”
Tam anlamıyla insanlık dışıdır. Bir ayıp ve utançtır.
Hepimiz mantıklı düşünmek zorundayız. İnsanlar ölmemelidir.
İnsanca yeniden yarınları inşa etmek için sömürüye ve talan düzenine karşı birleşmek zorundayız.
Türkiye bir iç savaşın içindedir. AKP ve emperyalist ülkeler böyle istiyor. Bizleri Suriye gibi yapmaya çalışıyorlar. BOP süreci bitti diyenler yanlış tespit yaptınız. Bu süreç Türkiye’de oynanıyor.
Bu oyunu bozmak hepimize, asker ailelerine ve akrabalarına düşer. Yoksa karanlık günlere doğru hepten gideriz.
Umudun ve kardeşliğin adı barıştır.
Hüseyin Habip Taşkın
Yazarevi Topluluğu Derneği
23.08.2015
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0