ForumGel Pisi pisi  Yeni Konu 

Şila bir aşk kedisi

18 Haziran 2011

hurkus

Şila bir aşk kedisi

Aşk çocuğu olur da, aşk kedisi olmaz mı? Olur tabii. İşte Nilgün Belgün’ün 12 yaşındaki kedisi Şila da bir aşk kedisi. Sanatçının yaşadığı tutkulu bir aşktan geriye kalan Şila olmuş

Pınar YILMAZERLER - Hürriyet

Şila ne kadar zamandan beri sizinle yaşıyor?
- Benim 10 yıllık bir sevgilim vardı. Şila bana onun hatırası. Tam bir aşk kedisi. Sevgilimle kırgın dargın da ayrılmadık. Ama artık ayrılmamız gerekiyordu, zamanı gelmişti. Benden 16 yaş küçüktü. İşte Şila, bana o aşktan geriye kalan...

Şila’yla ilk tanışma anı nasıldı?
- Küçücüktü geldiğinde. Çok büyük heyecandı benim için. Hatta bir gün sevgilimle bozuşmuştuk. Şila’yı da alıp gitti bana ceza olsun diye. Ben de sırf Şila geri gelsin diye barıştım. Ondan sonraki gidişlerinde almadı tabii ama o zaman öyle bir ceza verdi.

Daha önce hiç hayvan beslemiş miydiniz?
- Hayatım boyunca hep kedim oldu. Küçükken annem bana köfte yedirirken önce kedi yerdi, sonra ben yerdim köfteyi. Evliliklerimde de kocaları kedi severlerden seçtim. Sevgilileri de... Hayvan sevmeyen hiçbir flörtüm yok. Hayvan sevmesi lazım önce.

Nasıl bir karakteri var Şila’nın?
- Çok iyi. Derler ya, sahibine benzer kediler diye, son derece yumuşak karakterli ve çok kendiyle barışık. Üç gün tatile giderim, evde yalnız kalır. Yemeğini, suyunu bırakırım. Sesi çıkmaz. Sadece onu evden dışarı çıkarmayacaksın. Evi sever. Kediler öyledir ama. İstersen küçük bir odada yaşa, önemli değil. Kedi, köpek gibi değil. Köpek sahibini, kedi evi sever. Onu evinden çıkarmayacaksın. En meraklı olduğu şey; arkadaşlarımla konuşurken laf dinlemek. Ben müzik setinin yanına oturduğumda da müzik dinler. Ha, bir de profiterole bayılır.

BABASI VETERİNERDİ

Kaç yaşında?
- 12 yaşında. Rahmetli babası da veterinerdi! (Kahkahalar)

Peki babası hiç; “Çocuğumu göreyim” demedi mi?
- Çocuğunu görmek için bahane edip birkaç kez geri geldi ama sonradan kendi çocuk yaptı!

Şila’nın yokluğu çok acı olur değil mi?
- Olur. Şöyle bir iddiam var, çocukluğumdan bu yaşıma kadar kedi besliyorum. Benim kedi sevgim var. Sadece üçüncü evliliğimde eşim köpek de sevdiği için hem kedimiz hem köpeğimiz vardı. Ayrılınca köpeğini alıp gitti. Köpek de besledim ama kediciyim. Kedisiz yaşayamam. Ama Şila’ya bir şey olursa tekrar bir kedi beslemek için gücüm var mı bilemiyorum. Hayvan özgürlükleri kısıtlıyor.

Ne gibi?
- Ona göre düzen kuruyorsun. Evimde sereserpe yaşamıyorum. Bir bedeli var. İyi bakacaksın, ilgileneceksin, sevgi göstereceksin. Her hayvan mutlaka sevgi ister. Tırmalayan, huysuz hayvanlara sevgi gösterilmiyordur mutlaka. Öyle hayvanlar çok huzursuz oluyor.

Kısırlaştırdınız mı?
- Evet, hiç çocuğu olmadı. Ben anlamıyorum kısırlaştırılmasın diyenleri. “Çocuğum çok istedi aldık ama artık bakamıyoruz. Siz bakar mısınız” diyenler var. Bunlar hiç affedemediğim şeyler. Bir hayvanı almadan önce onun sorumluluğunu bileceksin. Oturup düşüneceksin. Onun sorumluluğunu alıyorsan alacaksın hayvanı, yoksa alma.

Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0