ForumSpiritüel-İzmir  Yeni Konu 

13 AĞUSTOS’TA DOĞAN ASLAN TUHAF, CESUR VE DEVRİMCİ... VE DEEE ÇOK TALİBİ VAR… :))

13 Ağustos 2010

hurkus

13 Ağustos

Burcu:
Aslan
Uğurlu Sayısı: 3
Uğurlu Taşı: Yakut
Belirgin Özelliği: Tuhaf
Olumlu Özellikleri: Cesur, devrimci
Olumsuz Özellikleri: Rahatsız edici, kendinden şüphe eden

Evet sevgili cesur Aslan,

"Ego" konusuna dün doğan Aslan gibi maalesef senin de çalışman gerekiyor. Dünkü Aslan, hem herkesin başarılı olmasını istiyordu hem de başarılı olduklarında onları kıskanıyordu! Senin tavrın da çok farklı sayılmaz aslında; sen de hem başkalarının görüşlerine saygı duyuyorsun hem de sana karşı olduklarında hazmedemiyorsun. Yani onun sorunu kıskançlık, seninki ise hoşgörüsüzlük! Bu egolarınızı nerede ve nasıl bu denli şişirebildiniz, merak ediyorum doğrusu!

İstersen sana "hoşgörü"nün ne olduğunu hatırlatabilirim. Hatta bunu Joshua Liebman'ın bir sözü ile daha iyi ifade edebilirim:

"Hoşgörü, başkalarının inanç, uygulama ve alışkanlıklarını, onları mutlaka paylaşma ya da kabul etme gereği olmadan, anlamak için gösterilen olumlu ve nazik çabadır."

Neyse, tüm bunlar senin olumlu yanlarını görmeme engel değil elbete! "Tuhaf" bir insansın vesselam ama cesaretine ve devrimciliğine ALKIIIŞ!

Hadi yine iyisin; girişkenliğin sayesinde sevgili adaylarının sayısı, bankalardaki memur maaş ve devlet hastanelerindeki hasta kuyruklarını 5'e katlıyor.

Doğum günün kutlu olsun cesssur çocuk!

Çatışma ve çelişkilerle dolu yaşantına daha dingin bir ruh halinin hakim olacağı nice yaşlar diliyorum.

Nice yıllara!

Sevgilerimle,

Hürkuş

13.08.2010

14 Ağustos 2010

pata

Martta doğan aslan nasıl oluyo?
Mart kedisi gibi mi? ya da, normal, sıradan, korkak ve karşı devrimci mi? Çakıl taşı gibi çok bulunan taşlar neden uğurlu olmaz... Ağustosta doğan aslan yavrusu çok çalışıp kendine bir yakut alırsa zengin olur mu?
Bu yayında neden bir ASTROLAVRA köşesi var?...
Hürkuş bu esprili üslubunu bilim dışı ,anlamsız ve inananları bilimsel gerçeklerden uzaklaştırarak gerçekdışılığın kucağına savuran (kibarca ne diyebilirim diye düşünüyorum) düşüncelere harcayacağına, mizah öyküsü gibi birşeyler karalayarak bizi güldürmeye çalışsa izlenme oranları çok çok mu düşer?
Diye sorular aklıma geliyor, yanıt almayı ummasam da paylaşayım dedim... :)

24 Ağustos 2010

hurkus

Yanıt için bakınız: 21 AĞUSTOS'TA DOĞANLARA ‘KAPAK’ OLUR BELKİ :))

Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
1