Forumİzmir'in Köpüleri  Yeni Konu 

KURTARILMIŞ KÖPEKLERİN BAKIMEVİ: SOPEN

02 Temmuz 2010

hurkus

KURTARILMIŞ KÖPEKLERİN BAKIMEVİ: SOPEN

Gözleri gören bir insan işlediği her suçta ölüme mahkum ediliyor mu? Peki, kör bir köpek sahibini ısırdı diye neden ölmek zorunda?

Kediler nankörmüş çünkü sahibi öldüğü zaman aç kalmışsa sahibini yermiş. Oysa köpekler böyle bir şeyi asla yapmazmış. Bu yüzden de çok sadıklarmış...

Laf! Yahu öldükten sonra sahibini yese n’olur, yemese n’olur?

Mecbur kalınca insanlar da birbirini yiyor. Hatta insanlık tarihi ve günümüzde hala-hiç de mecbur olmadığı halde acımasızca kendi türünü öldüren, yetmeyip yeryüzünde kendi dışındaki diğer canlı türlerini katleden, onların büyük çoğunluğunun soyunu tüketen biz insanların marifetleriyle dopdolu.

İnsanlar kediden bu yüzden mi hoşlanmıyor acaba? Kendisine benzediği için mi? Ama ben bir kedinin bir insanı öldürdüğünü hiç duymadım. Bazen onun istemediği bir konuda çok üzerine gittiğin, sinir ettiğin, canını acıttığın zaman kediler doğal olarak tırmalayabilir. Ne var bunda? Çok uysal oldukları halde zaman zaman benim kedilerim de yapıyor bunu. Beni tırmaladıkları için onları artık sevmeyecek miyim ben? Hatta daha da ileri gidip kapı dışarı mı edeceğim onları? Ya da onların öldürülmesi –kibarca söylersek uyutulmasını- talimatını mı vereceğim...

Köpekler sahiplerini ısırmazmış… Ama bazen de ısırıyor işte...

Gaziemir’de gözleri görmeyen bir köpek sahibini ısırmış. Sahibinin günahını almayayım, kör bir köpeği sahiplendiği için iyi bir insandır herhalde… Kim bilir neden ısırdı ve o kişiye nasıl bir zarar verdi? Bilmiyorum… Kendisine buradan geçmiş olsun diyorum.

Ama şunu biliyorum: Gözleri gören bir insan işlediği her suçtan ölüme mahkum edilmiyor.

Peki, kör bir köpek sahibini ısırdı diye neden ölmek zorunda?

Dohayder İletişim Sorumlusu sevgili Esin Önder, Gaziemir’de sahibini ısıran kör bir köpeğin hayatını kurtardı. Önder, komşularının haber vermesi üzerine köpeğin sahibi ile konuşarak, onu köpeğin uyutulmamasına yani öldürülmemesine ve köpeğin Sopengazi Bakımevi’ne bırakılmasına ikna etti.

Köpek artık Sopengazi’de ve Hamit abisi ile anlaşmışa benziyor çünkü gayet mutlu görünüyor.

Sahipsiz, terk edilmiş köpeklerin bakımevi Sopengazi ve bu canların “Annesi” Nebiha Deprem’e bir kez daha teşekkürler. İyi ki varsınız!..

Allah razı olsun, iyi ki varsınız demek kolay elbette. Ama buna mama ve para desteği eklenirse daha bir “hora geçecek" bu sözler bilesiniz. O zaman Allah hepimizden razı olacak, fena mı?

Sevgi ve saygılarımla,
Hürriyet Mısırlıoğlu

Önceki haber: Önemli olan insanın içinde GÖREV ve hayvan aşkı olsun!..

02 Temmuz 2010

hurkus

Esin Önder'e de teşekkürler elbette!..
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0