ForumSağlık  Yeni Konu 

Olumlu ve Olumsuz Stres....Öfkeyle kalkan bavulları Berlinde bulur...

24 Mayıs 2010

Deniz Keller

Subject: Öfkeyle Kalkan bavulları Berlinde bulur!...
.
Sevgili Dostlarım hayırlı ve huzurlu bir Hafta diliyorum:))))

Bu arada stresle başa çıkma programımı biraz revize ediyorum ve tabiki en sevdiğim şeyi yapmaya karar verdim, paylaşım:))))

Stresle ilgili paylaşımım işte burda:

Stres,sinirlilik,öfke,bu duyguların hepsi bizde var ve maaşallah bol kepçeden kullanan da çok... Eh tabiii,insanız ve yaradanımız da bu duyguları bize vermiş.Vermiş ama bu duyguları nasıl kullanacağımızı da bize bırakmış....

Dostlarım olumlu stres var olumsuz stres var! Biliyormusunuz ki kızgınlık duygusu depresyonda olan bir insanı depresyondan çıkarabilir çünkü kızgınlık onu harekete geçirir ve durumundan çıkmaya yardımcı olabilir.Bu stresi olumlu kullanmaktır..

Olumsuz kullanmak da aşağıdaki gibi durumlar yaratabilir. Kızgınlığı yanlış yöne kullanmanın ve getireceği sonuçlar....

Aşırı sinirli biri, havalimanında check-in bankosu'ndaki ilgili memura hak etmediği halde, etmediği hakareti bırakmamış..

Müşterinin abartılı kabalığı karşısında, banko memuru sakin ve güleryüzlü bir şekilde davranıyor, hiç cevap vermeden işine devam ediyormuş..

Adam işi bitip gidince, bir arka sıradaki müşteri
-"Sizi tebrik ederim..!" demiş memura, -
"Hiç tahrike kapılmayıp nezaketinizi sürdürdünüz.. Ama bu kadarı da yanlış.. Yapabileceğiniz bir şeyler olmalı.."

- "Olmaz olur mu, var efendim.." demiş, memur gülümseyerek,

- "Şerefsiz New York'a gidiyor, bavulları Berlin'e..

--

Bavullarımızın ve stresimizin doğru destinasyon bulmaları dileğiyle...

Sevgimle:)))

Deniz Keller
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0