ForumAşk Doktoru  Yeni Konu 

SANATAŞK - Harika Külçür

29 Aralık 2009

harika külçür

SANATAŞK

Aşk pek çoğumuza göre yapıp edemediklerimiz... ulaşamadıklarımız belki de... Yanılsama diyenler oluyor onun için. Ancak sanmıyorum, bir yanılgı değil aşk. O an için derin bir duyuşla hissediliyorsa ve insanı diğer zamanlarından farklı kılıyorsa, coşturuyorsa, güldürüyorsa, söyletiyorsa şarkıları bağıra bağıra ya da kahrediyorsa kederden, düşündürüyorsa saatler boyu "o ne ne yapıyor şu anda" diye, veyahut boşver canı cehenneme deyip yine dört gözle bekleniyorsa telefonun çalması aşıksınızdır işte tam o an.. .Başka zamanların sizi sınav yapmasına gerek yok. Geçici de olsa o an aşıksınız işte. Gerisi lafı güzaf...

Sergei Trufanov”un Moldova isimli muhteşem keman solosunu dinliyorum şu an. Bir yandan bu yazıyı karalıyorum çalakalem... Bir yandan da dağlarda koşturuyorum dolu dizgin... Dörtnala yüreğim. Bütün hesapları geride bırakmış. Güneşe dönük yüzüm, arkamda bıraktığım koskoca bir dolunayla... Kim daha arkadaş ya da aşık sorgusu artık kalktı yürürlükten. Laf kalabalıkları, çekişmeler gerilerde... Bir keman sesinde yok olabiliyorsa olanca hay huy, sanat adına yapacak çok şeyimiz, üretecek, yazacak, çizecek çok yapıtımız olması gerek. Bütün iyimser duyguları önümüze seren tek üretim süreci sanat. Doğayı insan eliyle tekrar tekrar yalınlayan yaşam örgüsü. Bir simya formülü belki... Yalnızlıklara çekilmiş adalardan yürekleri kalabalık kıyılara ulaştıran.

"An"lar demiştim ya yazımın başında. Eğer küçük bir zaman dilimi de olsa hissedebiliyorsanız bütün içtenliğinizle, siz aşıksınız, siz evrene karışıksınız. Bu muhteşem döngü içinde duygu dünyamızı derinleştiren ve dillendiren, bize varoluşumuzu hissettiren SANAT hep yaşasın…

Harika Külçür
Aralık 2009
İZMİR
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0