Forumsitede geçen gün şöyle tur attım, yazıyorum, işinize yarar belki.  Yeni Konu 

BİR ÜYE MANİFESTOSU

25 Ekim 2009

Akurt

Dünyada bir hayalet dolaşıyor: İnternet hayaleti.
Ey, kendini her şey zannedenler.
Korkun bizden.
Zaten kaybedecek hiçbir şeyimiz yok... 

- Ana sayfadaki fotoğraflar ve hatta ana banner ara sıra tazelenmelidir. Bir iki noktadan “Canlı, kamera görüntüleri” konulabilirse mükemmel olur. 

- “İzmir rehberi” bölümü tamamlanmalı veya kaldırılmalıdır. 

- Daha güçlü site, daha güçlü altyapısı olan bir site demek olduğundan daha az hata yapan profesyonellerle ve elektrik kesintisinde bile çökmeyen server ’larla çalışılmalıdır. 

- Sitedeki müebbet hapis cezası derhal hafif ev hapsine dönüştürülmelidir...

- İki satırdan ibaret olan “Künyemiz” bölümüne iki satır daha eklenivermelidir.

- Elli küsür olan forum maddelerinin sayısı kafamızı karıştırdığından azaltılmalıdır. 

Altı başlık olabilir. 

İşte size önerim: 

a) Duyurular...
b) Derdini anlat ki derman olalım
c) İzmir’in her bişeyi…
d) Hayatın tadı
e) Sanat aşkına…
f) Politik molitik

Hoşgörünüze güvenerek hazırlanan bu manifestodan maksat, ilerlediğiniz barışçıl yolda (barış istemekten farklı olarak) başarının da hep yanınızda olması dileğiyle, ufak tefek hususları arz etmekten ibarettir. 

O zaman site de tadından yenmez. 

Böyle biline…

Aşkın Kurt
25 Ekim 2009

hurkus

Aşkın bey, bu denli olumlu eleştiriler ve öneriler karşısında bizlere ancak teşekkür etmek kalıyor. 
Harika önerileriniz var. Ama öncelikle Forum konusunda kesinlikle size katılıyorum, zaten düşündüğümüz bir konu idi. Ayrıca Sevgili Timur Ugan'ın da benzer önerileri vardı, mutlaka dikkate alacağımızı bilin. O bir sürü konu başlıkları benim bile kafamı karıştırıyor, bir kısmının da altı boş hala. :)) Konu başlıklarının azaltılması ile daha derli toplu ve pratik olmuş olacak. 
Diğerlerini de bir sıraya koymalıyız ne yazık ki... Olmayacak şeyler değil elbette ama Pervin hanımın da yazdığı gibi taşınırken verdiğimiz kayıpların şoku ile uzun zaman üzülüp durduk. Birbirimizi motive etmek için bir süre didinip durduk. 
Web şirketimize destansı listeler, mektuplar yazıldı sayısını hatırlayamadığımız. Ne yazık ki bu çıkabildi ortaya :) Eksiklerimizin farkındayız. Bu halini seviyoruz ama daha da geliştirilmesi lazım. Biz de bazı taleplerimizi şimdilik "akışa" bıraktık. Stres yapmadan sakin ve sağlam adımlar atmaya çalışıyoruz. 
Server konusunda çok haklısınız, ama bu işler ha deyince olmuyor, Kendimize ve karşı tarafa 1 aylık bir süre tanıdık. İnşallah daha fazla üzülmeyiz artık.
Müebbet hapis, üyeler için mi yoksa site bekçisi konumunda çalışan bazı "kuş"lar için mi ev hapsine dönüştürülsün?  

Tekrar teşekkür ediyorum. Belki Timur bey de önerilerini yazmak ister... belki Pervin hanım da bir yanıt yazar...

25 Ekim 2009

Akurt

Siz de bu azim, bu yürek oldukça altından kalkamayacağınız yük yok, Hürkuş.

Keşke, müebbet hapis tamamen kalksa da site kollektif bir çabanın ürünü olsa.

Site'nin giderek daha güzel, daha bereketli olacağına inanıyorum

Ama, biraz daha katılım lütfen.. 

27 Ekim 2009

sultan

Hafif bir sopa etkisi ile yazıyorum ama bu kalem oynatamamam bu konuyu hafife aldığımdan değil tam tersine çok fazla hayati bulduğumdan. Açılan yaralarımızı kapatamayacağımdan. Devşirme çözümlerden ürktüğümden. Devrimci halimden pısırık duruma düşüşümü saklamak istediğimden...gelin görün ki hem Hürriyet Hanım'ın olağanüstü gayreti ve çalışkanlığı hem de emekçi üyelerimizin olumlu gayretleri beni "toparlan ve devam et", "bak yalnız değilsiniz" kulvarına sokuyor. keşke sitemizi yapan arkadaşlarımız sizler gibi aynı zamanda "dünyevi ve ruhani" diyaloglarını bizlerle kurabilecek paralellikte duygular içinde olsalardı. belki o zaman onlar da bizlerin ve sizlerin haklı istek ve eleştrilerine hem kulak verirler hem de el verirlerdi. İşin dışında olunca, işin hizmetinde olamıyor insanlar. 
Sağolun, varolun Aşkın Bey, iyi ki varsınız. teşekkürler.

Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0