ÇUKUROVALILAR BİR ARAYA GELDİ

10 Mayıs 2019 16:39 / 362 kez okundu!

 

 

Bodrum’da yaşamını sürdüren Çukurovalılar, “Bahar Dayanışma Yemeği”nde buluştu.

Bodrum Adanalılar Derneği tarafından Bitez Belediyesi İskele Kafe’de gerçekleştirilen organizasyona Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile çok sayıda Çukurovalı katıldı. Etkinliğe Çukurovalıların yanı sıra siyasi parti ve çeşitli STK’ların temsilciler de katıldı.

 

****

 

ÇUKUROVALILAR BİR ARAYA GELDİ

 

Bodrum’da yaşamını sürdüren Çukurovalılar, “Bahar Dayanışma Yemeği”nde buluştu.

Bodrum Adanalılar Derneği tarafından Bitez Belediyesi İskele Kafe’de gerçekleştirilen organizasyona Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile çok sayıda Çukurovalı katıldı. Etkinliğe Çukurovalıların yanı sıra siyasi parti ve çeşitli STK’ların temsilciler de katıldı.

Etkinlikte konulan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şunları dile getirdi:

“Bodrum’da değişik kültürlerin yaşaması ve yaşatılması bizim için çok değerli. Bodrum bir mozaiktir. Binlerce yıldır değişik medeniyetlerin kültürünü taşır. Bizler de o medeniyetin üzerinde aynı ruhla, aynı huzurla, kardeşçe yaşıyoruz. Bizim bakış açımızda hiçbir şekilde yerli, yabancı, Türk, Kürt, Alevi, Çerkez ayrımı yok. Bodrum da dünya kenti. Burada Dünya’nın her yerinden insanlar yaşıyor. Bodrum çok önemli bir değer. Sizler de Bodrum’un olduğu şekliyle korunmasını, tarihiyle kültürüyle gelecek nesillere aktarılmasını istediğinizi çok iyi biliyorum.

BODRUM’U METROPOLLEŞTİRİRSEK BODRUM’DA YAŞAMANIN ANLAMI KALMAYACAK

Bizim seçimlerden sonra yapmaya çalıştığımız tamamen korumaktır. Biz Bodrum’a koruyucu bir zihniyetle bakıyoruz. Son dönemde özellikle imar konusuna çok fazla eğiliyoruz. Ama neden? Bodrum’un şu anda en büyük tehdidi kaçak yapılaşmanın, imar kirliliğinin artmasıdır. Bodrum’daki an büyük tehdit budur. Çünkü bunun ardından altyapı, trafik, elektrik, su, kentleşme sorunları olacak. Bodrum’u metropolleştirirsek Bodrum’da yaşamanın anlamı kalmayacak o zaman. Bodrum’da 3’üncü, 4’üncü katlar başlarsa Bodrum’da yaşamanın bir değeri, bir anlamı olmayacak. O yüzden bizim son bir ayda yapmaya çalıştığımız tamamen Bodrum’un korunması ile ilgili önlemlerdir.

Belediyeden beklentilerinizi biliyorum. Özellikle derneklerimizin desteklenmesi noktasında bizler adım atacağız. Bu konuda derneğimiz ve yönetim müsterih olsun. Yeni seçilen dernek başkanına da hayırlı olsun diyorum. İnşallah beraber güzel işlere imza atacağız. Bizler Bodrum’a yakışır işler yapma peşindeyiz. Bir yere para harcayacaksak, emek harcayacaksak, zaman harcayacaksak bunun gerçekten Bodrum’a yakışır olması gerektiğini düşünüyorum. Yönetimimizle birlikte otururuz, başkanımızla. Eğer gerçekten Bodrum’un ekonomik hayatına, kültürel hayatına, sosyal hayatına katkı sağlayacaksa, ulusal ve uluslar arası bir boyut kazandıracaksa her türlü organizasyona belediye olarak destek veriyoruz.”

Katılımından dolayı Başkan Aras’a teşekkür eden derneğin geçmiş dönem başkanı Ayhan Ongun da “Bir ayrıcalık, ayrımcılık, bölgecilik hiç istemiyoruz ama Bodrum’a kattığımız değer kadar değer bulmak, temsil edilmek, barış içinde bir arada yaşamak istiyoruz. Türkiye’de olduğu gibi Bodrum’da da bir değişimin, dönüşümün sancıları yaşanıyor. Değişen, dönüşen ve bir ölçüde çelişen Bodrum’da bizler de değişimin öncüsü, sosyal ve kültürel yaşamın vazgeçilmez öznesi olmak istiyoruz. Başka bir dileğimiz yok. Ben Başkana tekrar teşekkür ediyorum. Bodrum’un kaybedilmiş 10 yılını telafi etmek için çok zorlu bir yola çıktı. Yolu açık olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Ayhan ONGUN

Gazeteci-Yazar

09.05.2019, Bodrum

 

Son Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019 00:23

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.