CORONA GÜNLERİNDE SÖYLENMESİ GEREKEN İKİ ŞEY

02 Nisan 2020 16:41 / 1179 kez okundu!

 

 

"Hepimiz, kendimizin ve herkesin sağlığını korumak için azami dikkati göstermeli ve şu veya bu sebeple birbirimize düşmek yerine birbirimize destek olmalıyız."

 

****

 

CORONA GÜNLERİNDE SÖYLENMESİ GEREKEN İKİ ŞEY

 

Zor günlerden geçiyoruz. Bu zamanda söylenmesi gereken iki şey olduğunu düşünüyorum:


1. Her insanın hayatı kıymetlidir. Dil, din, cinsiyet, yaş, etnisite, ideoloji, siyasi görüş ve statüsü ne olursa olsun her vatandaşımız değerli. Hepimiz, kendimizin ve herkesin sağlığını korumak için azami dikkati göstermeli ve şu veya bu sebeple birbirimize düşmek yerine birbirimize destek olmalıyız.


2. Koronavirüs salgını maalesef canlar alacak ve her alanda toplumsal hayatımıza zarar verecek. Ancak, insanlığın ve uygarlığın sonunu getirmeyecek. Her şeyi değiştirmesi de söz konusu olmayacak. İnsanlık daha önce de büyük felaketler yaşadı, gelecekte de yaşayabilir. Hiç bir şey değişmeyecek demek ne kadar saçmaysa her şey değişecek demek de o kadar saçma. Nelerin ve ne kadar değişeceği zamanla görülecek. Her şeyin değişmesi için ise, insan tabiatının, beşerî hayatın tabiatının ve insanın içinde yaşadığı eko-sistemin kökten değişmesi gerekir. Bunun vuku bulacağına dair bir işaret yok. İnsanlık salgından sonra da beka ve refah mücadelesi yolunda yürümeye devam edecek.

 

Atilla YAYLA

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.