Altında taksit dönemi geri dönüyor

27 Mart 2019 18:02  

 

Altında taksit dönemi geri dönüyor

Altında geçen ağustos ayında kaldırılan kredi kartına 4 taksit geri geliyor. Düzenleme ziynet, takı ve mücevherat ürünlerini içeriyor. Çeyrek altın, gram altın, külçe altın gibi ürünler ise dahil düzenlemeye dahil değil.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "Kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getirecek düzenleme yapacağız" dedi

Akben, yaptığı açıklamada, geçen yıl ağustos ayı öncesine kadar bireysel kredi kartları ile altın satışına 4 taksit yapılabildiğini anımsattı.

Ağustos 2018'de yaptıkları düzenleme ile kuyumculuk sektöründe kredi kartlarına taksit imkanını kaldırdıklarını anımsatan Akben, kuyumculuk sektöründe yeni bir düzenleme yapacaklarını söyledi.

Mehmet Ali Akben, kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getireceklerini dile getirdi.

Çeyrek altın, gram altın, külçe altın gibi ürünlerde taksit yapılamayacağının altını çizen Akben, yeni düzenlemenin hem tüketiciler hem de sektör için faydalı olacağını sözlerine ekledi.

SEKTÖR MEMNUN

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, düzenlemeyi değerlendirdi. Kötü niyetli kişilerin çeyrek, tam, gram, külçe altın üzerinden 'kredi kartı tefeciliği' yaptıklarını dile getiren Çavuşculu, bunun önüne geçmek için karar uyarınca sadece işçilik gerektiren ürünlere taksit imkanı getirildiğini vurguladı.

YETMEZ AMA EVET

Çavuşculu, "İşçilikli ürünlerde kredi kartına 4 taksit imkanı getirilme kararını olumlu bulduk. Sektör olarak sevinçliyiz. Taksit oranının daha geniş kapsamlı şekilde artırılmasından yana dileğimiz var. Yetmez ama evet" diye konuştu.

ntv.com.tr

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0