Ahlaksız ahlak

24 Mayıs 2009 01:33  

 

Ahlaksız ahlak

Adana’da bir baba, hava karardıktan sonra sokakta bisikletle dolaştı diye 14 yaşındaki kızını önce dövdü daha sonra da boynundan ve ayaklarından zincirleyip, banyodaki boruya astı

Adana’da “Babalık bu mu” diye sorgulatan, “Buysa olmaz olsun” dedirten bir olay yaşandı önceki gün akşam saatlerinde...

Bir “baba” kızını hava karardıktan sonra bisikletine binip gezdiği ve eve geç geldiği gerekçesiyle sopayla tüm vücudu morarana kadar dövdü. Sonra da 10 metrelik bir zincirle boynundan ve ayaklarından banyodaki boruya bağladı...

Başkasıyla evli olduğunu bile bile birlikte yaşadığı Cabbar Y’den üç çocuk sahibi olan Fatma G. önceki gün anlama güçlüğü çeken oğlu O.Y’yi daha önceleri de olduğu gibi rehabilitasyon merkezine götürdü.

Eğitim bitiminde merkezde görevli Ebru Berköz, anne-oğula eşlik edip Fatma G’nin evine geldi. 14 yaşındaki U.Y. de annesinin eve gelince bisikletiyle mahallede birkaç tur atabilmek için sokağa çıktı. Bu sırada bir süredir işsiz olan “baba” Cabbar Y. eve geldi ve küçük U.Y. için dehşet verici dakikalar başlandı.

Anne “Çocuktur oynar” deyince...
U.Y’yi evde göremeyen Cabbar Y, nikahsız eşine kızının nerede olduğunu sordu, “Kız sokağa çıktı. Çocuktur, oynar” yanıtını alınca da öfkeden deliye döndü. Kısa süre sonra U.Y. eve döndü ve sinirden gözleri adeta kan çanağına dönen babasının hışmına uğradı.

Cabbar Y. önce “Niye akşam bisiklet sürüyorsun, bu saatte sokakta ne işin var” diye sorduğu kızına sonra eline geçirdiği bir sopayla vurmaya başladı.

Küçük kızın “Baba yapma” demesine, evdekilerin tüm çabalarına rağmen bir türlü durdurulamayan Cabbar Y, 10 metrelik bir zincirle kızını boynundan ve ayaklarından zincirledi, banyoda gözüne kestirdiği bir boruya bağladı.

Acılar içinde kıvranan kızını birkaç defa daha sopayla vurduktan sonra öylece bırakan Cabbar Y, ardına bakmadan resmi nikahlı eşi Sabriye Y’nin yanına gitti.

Polis 1,5 saat ikna etmeye çalıştı
Babası evden çıktıktan 10 dakika sonra eve gelen M.Y. kardeşinin ayağındaki zinciri çözdü ancak kilidi açamadığı için küçüğü üzerindeki zincirleriyle oturma odasına götürdü, vakit kaybetmeden polisi çağırdı. Ancak eve gelen ekipler de U.Y’nin üzerindeki zinciri çözemedi.

Bunun üzerine anahtarı yanına alarak nikahlı eşinin yanına giden Cabbar Y’nin evine polis baskın düzenledi. 1,5 saati aşkın süre anahtarı vermesi için ikna edilmeye çalışılan Cabbar Y, anahtarı verdiği an gözaltına alındı.

Küçük kız da polislerin yardımıyla zincirlerinden kurtuldu ve Adli Tıp’tan sağlık raporu alındıktan sonra Çocukları Koruma Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. 

Taraf

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0